Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania przywraca podróże. Tylko 7 krajów na czerwonej liście

Dzięki złagodzeniu wymagań testowych dla zaszczepionych podróżnych i wycofaniu systemu sygnalizacji świetlnej, podróże międzynarodowe prawie wracają do normy sprzed pandemii.

Od 4 nad ranem w poniedziałek 47 krajów zostanie usuniętych z czerwonej listy podróży w Wielkiej Brytanii.


Oznacza podróżni przybywający z tych miejsc, nie będą już musieli poddawać się kwarantannie w zatwierdzonym przez rząd hotelu i płacić za to 2285 GBP.

Natomiast w pełni zaszczepieni podróżni będą mogli podróżować bez kwarantanny po powrocie po całym świecie z wyjątkiem 7 miejsc.

Tylko Kolumbia, Dominikana, Ekwador, Haiti, Panama, Peru i Wenezuela pozostaną na czerwonej liście od 4 rano w poniedziałek.

Minister Transportu Grant Shapps dodał również 37 krajów do listy lokalizacji z zatwierdzonymi programami szczepień przeciwko COVID-19, więc zaszczepieni mieszkańcy tych krajów nie będą musieli się już poddawać się kwarantannie przez 10 dni po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.


Należą do nich między innymi osoby, które zostały zaszczepione w Indiach, Turcji, Hongkongu, RPA, Brazylii, Pakistanie, Kenii i Ghanie.

Grant Shapps zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu w pełni zaszczepieni podróżni z zatwierdzonych krajów będą mogli wykonać test przepływu bocznego drugiego dnia po przybyciu, zamiast kosztownego testu PCR, i będą mogli przesłać zdjęcie swojego testu w celu weryfikacji wyniku.

Jeśli wynik testu będzie pozytywny, otrzymają bezpłatny test PCR w celu potwierdzenia.

Pasażerowie, którzy zostali w pełni zaszczepieni w krajach, które nie znajdują się na zatwierdzonej liście, nadal będą musieli przejść test przed odlotem, test drugiego i ósmego dnia oraz ukończyć 10-dniową samoizolację, z opcją testu do zwolnienia w piątym dniu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 40 tys. zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Ojciec i jego partnerka oskarżeni o morderstwo 6-letniego chłopca. Ruszył proces