Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Święta Bożego Narodzenia będą „znacznie lepsze” niż w zeszłym roku – obiecuje brytyjski premier

Święta Bożego Narodzenia będą „znacznie lepsze” niż w zeszłym roku – obiecuje brytyjski premier

Pomimo obaw związanych z niedoborami paliwa i żywności, wysokimi rachunkami za energię, podwyżkami podatków i problemami z brakami rzeźników – premier Wielkiej Brytanii zapewnił, że ​​te święta Bożego Narodzenia będą „znacznie lepsze” niż w zeszłym roku.

Boris Johnson powiedział w BBC Breakfast, że Wielka Brytania ma „bardzo niezawodne łańcuchy dostaw”, ale przyznał, że istnieją „problemy, którymi musimy się zająć”.


Wypowiedź premiera pojawiła się po tym, jak niektórzy eksperci ostrzegli, że tej zimy będą pustki na półkach w supermarketach, a około 200 pracowników wojskowych zostało zaangażowanych w pomoc w dostarczaniu paliwa do stacji benzynowych.

Pomimo tych wszystkich problemów Johnson powiedział: „Boże Narodzenie w tym roku będzie znacznie lepsze niż w zeszłym roku”.

Przyznał jednak, że ostatnie święta były jednymi z gorszych, bo Wielka Brytania była w trakcie drugiej fali pandemii koronawirusem, a większość populacji w okresie świątecznym stanęła w obliczu surowych ograniczeń dystansu społecznego.


Premier powiedział, że nie jest zaniepokojony problemami z łańcuchem dostaw „Myślę, że w tym kraju mamy bardzo niezawodne łańcuchy dostaw”.

Jednak dodał: „Oczywiście są problemy, którymi musimy się zająć, braki kierowców ciężarówek są na całym świecie”.

Według niego Wielka Brytania stoi przed „niezwykle interesującym momentem” i uważa, że niedobory siły roboczej są „oznaką stabilności gospodarczej”.

Wednesday, 06 October 2021 07:44
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Francja zagroziła odcięciem dostaw energii do Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Prawie 900 zgonów z powodu Covid-19 w Anglii i Walii w ciągu tygodnia