Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Kolejny unijny kraj wprowadza obowiązek kwarantanny dla podróżnych z Wielkiej Brytanii

Kolejny unijny kraj wprowadza obowiązek kwarantanny dla podróżnych z Wielkiej Brytanii

Osoby przybywające do Włoch z Wielkiej Brytanii będą musiały poddać się kwarantannie przez pięć dni — zapowiedział minister zdrowia tego kraju.

Ograniczenia wejdą w życie od soboty 19 czerwca z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się wysoce zaraźliwego wariantu Delta, po raz pierwszy wykrytego w Indiach.


Osoby z Wielkiej Brytanii będą również musiały przejść test na koronawirusa.

Poprzez wprowadzenie kwarantanny Włoch dołączyły do Francji, Niemiec, Austrii i Irlandii, które już wprowadziły różne ograniczenia dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii.

Roberto Speranza powiedział również, że Włochy znoszą ograniczenia dla podróżnych przybywających z USA, Kanady, Japonii i innych krajów Unii Europejskiej, którzy mają zieloną przepustkę potwierdzającą, że są zaszczepieni lub niedawno uzyskali wynik negatywny.


Ograniczenie zostało wprowadzone po tym, jak w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii odnotowano 11007 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Dobowy bilans po raz pierwszy od końca lutego przekroczył 10 tys. i jest najwyższą liczbą zakażeń od 19 lutego.

Według Public Health England wariant Delta odpowiada teraz za prawie wszystkie nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii.

Friday, 18 June 2021 14:43
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Naga para aresztowana podczas uprawiania seksu w pobliżu placu zabaw
 Czytaj następny artykuł:
Prawie wszystkie przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii to wariant Delta