Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Szczepionka przeciw Covid-19 dostępna już dla wszystkich dorosłych w UK

Szczepionka przeciw Covid-19 dostępna już dla wszystkich dorosłych w UK

Osoby w wieku 18 lat i starsze mieszkające w Anglii mogą od dziś zarezerwować szczepienie przeciwko koronawirusowi, potwierdziło NHS.

Około 1.5 miliona osób w wieku 18-20 lat otrzyma w nadchodzących dniach wiadomość tekstową z prośbą o zgłoszenie się po szczepionkę przeciwko Covid-19.


Brytyjski rząd przyspieszył harmonogram oferowania drugich dawek w celu zapewnienia, ochrony przed indyjskim wariantem koronawirusa dla najbardziej zagrożonych osób.

W międzyczasie program jest również rozszerzany na młodsze grupy wiekowe, aby spróbować złagodzić ryzyko.

Badanie REACT-1 przeprowadzone przez naukowców z Imperial College London wykazało, że częstość występowania jest najwyższa wśród osób w wieku od 5 do 12 lat, a także młodszych osób dorosłych w wieku od 18 do 24 lat.

Liczba zakażeń w tych grupach wiekowych jest około 5 razy wyższa niż u osób w wieku powyżej 65 lat, które w większości są w pełni zaszczepione.


Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że szybkość programu jest „jednym z największych wspólnych osiągnięć naszego kraju”.

Pierwszą dawkę szczepionki w Wielkiej Brytanii otrzymało ponad 42,2 mln osób, a drugą — ponad 30,6 mln. Stanowi to — odpowiednio - 80,1 proc. oraz 58,2 proc. dorosłej populacji Wielkiej Brytanii.

Friday, 18 June 2021 08:25
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Eksport brytyjskiej żywności i napojów do UE spadł o 2 mld funtów po Brexicie
 Czytaj następny artykuł:
Ostrzeżenia o ekstremalnych upałach będą wydawane w Wielkiej Brytanii


Global Centre

Gorące Tematy