Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Brytyjski rząd rozważa zniesienie kwarantanny dla w pełni zaszczepionych podróżnych

Brytyjski rząd rozważa zniesienie kwarantanny dla w pełni zaszczepionych podróżnych

Brytyjski rząd potwierdził, że rozważa plany zniesienia wymogów kwarantanny dla osób, które zostały w pełni zaszczepione.

Rząd pracuje nad złagodzeniem ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych dla mieszkańców wielkiej Brytanii, którzy otrzymali obie szczepionki przeciwko koronawirusowi.


Rzecznik rządu powiedział Sky News, że „współpracuje z przemysłem na rzecz bezpiecznego wznawiania podróży międzynarodowych, kierując się jednym nadrzędnym priorytetem – zdrowiem publicznym”.

„Uznając silne uzasadnienie strategiczne i sukces programu szczepień, rozpoczęliśmy prace nad rozważeniem roli szczepień jako zestawu środków zdrowotnych i testowych dla powrotów z podróży” - powiedział.

Jeśli plan zostanie zatwierdzony, może oznaczać, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy są w pełni zaszczepieni, nie będą musieli poddawać się kwarantannie po powrocie z wakacji, w tym z USA i ze wszystkich krajów w Europy.


Najnowsze dane rządowe pokazują, że ponad 30 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii otrzymało obie dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Obecnie szczepienie przeciwko koronawirusowi mogą rezerwować osoby w wieku 21 lat i starsze mieszkające w Anglii.

Szef NHS Sir Simon Stephens powiedział, że wszystkie osoby powyżej 18 roku życia w Anglii powinny mieć możliwość umawiania się na terminy szczepień pod koniec tego tygodnia.

W tej chwili niewiele krajów znajduje się na brytyjskiej „zielonej liście” podróży, w której wczasowicze nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie.

Brytyjczykom doradza się, aby nie podróżowali do krajów z „bursztynowej, dodatkowo muszą poddać się kwarantannie w domu przez 10 dni po powrocie.

Wprowadzenie złagodzonych zasad dla zaszczepionych osób może oznaczać, że z początkiem sezonu wakacyjnego ułatwione zostaną wyjazdy do krajów z listy bursztynowej.


Mogłoby to również zachęcić więcej osób do zaszczepienia się i posłużyłoby jako bodziec dla borykającej się z problemami branży turystycznej, która z trudem radziła sobie z ograniczeniami i ich zmieniającym się charakterem.

W środę w Wielkiej Brytanii odnotowano 9055 nowych przypadków koronawirusa, co jest najwyższą dzienną liczbą od lutego.

Według najnowszych danych rządowych w ciągu ostatnich 24 godzin doszło również do kolejnych dziewięciu zgonów związanych z koronawirusem.

Thursday, 17 June 2021 07:12
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Liczba zakażeń koronawirusem w Anglii rośnie wykładniczo i podwaja się co 11 dni
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 9 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby w Wielkiej Brytanii