Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Wielka Brytania opóźnia znoszenie restrykcji

Wielka Brytania opóźnia znoszenie restrykcji

Zgodnie z doniesieniami brytyjskich mediów całkowite zniesienie restrykcji w Wielkiej Brytanii zostaje opóźnione o cztery tygodnie, czyli do 19 lipca.

Boris Johnson wyjaśniał, że opóźnienie ostatniego etapu znoszenia restrykcji pozwoli do tego czasu większej liczbie osób otrzymać drugą dawkę szczepionki.


Jak dodał premier, do 19 lipca powstanie „bardzo znaczący mur odporności wokół całej populacji”.

Według rządu, opóźnienie restrykcji uratuje życie dziesiątkom tysięcy ludzi.

„Możemy po prostu przejść do kroku 4 w dniu 21 czerwca, choć istnieje realna możliwość, że wirus wyprzedzi szczepionki i znów będą tysiące zgonów, których w przeciwnym razie można by uniknąć. Albo możemy dać NHS jeszcze kilka tygodni, aby te pozostałe szczepionki trafiły w ramiona tych, którzy ich potrzebują. A ponieważ dziś nie mogę powiedzieć, że spełniliśmy wszystkie nasze cztery warunki, aby przejść do kroku 4 w dniu 21 czerwca, uważam, że rozsądnie jest poczekać jeszcze trochę” - powiedział premier podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Boris Johnson zapowiedział przeprowadzenie dwutygodniowego przeglądu, co oznacza, że ograniczenia będą mogły zostać zniesione w dniu 5 lipca, jeśli liczba hospitalizacji zostanie zmniejszona. Jeśli nie, sytuacja zostanie ponownie zbadana za dwa tygodnie,


Pomimo wstrzymania zniesienia restrykcji, w jednej kwestii nastąpi lekkie poluzowanie.

Od 21 czerwca zniesiony zostanie limit osób uczestniczących w weselach — wynoszący obecnie 30 - ale goście nadal będą musieli przestrzegać ograniczeń, takich jak dystans społeczny, zakaz tańczenia w zamkniętych pomieszczeniach czy zakaz śpiewania.

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii odnotowano 7742 nowe zakażenia koronawirusem, co jest drugim najwyższym bilansem od końca lutego.


W zeszłym tygodniu brytyjski minister zdrowia Matt Hancock powiedział, że wariant Delta, po raz pierwszy wykryty w Indiach, stanowi obecnie 91% nowych przypadków w Wielkiej Brytanii.

Indyjski wariant koronawirusa (Delta) jest o około 60% bardziej zaraźliwy niż wariant brytyjski (Alpha), a szczepionki są przeciwko niemu mniej skuteczne, poinformowało Public Health England.

Tuesday, 15 June 2021 07:56
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polska zostanie dodana na zieloną listę podróży w Wielkiej Brytanii?
 Czytaj następny artykuł:
Falstart reprezentacji Polski na Euro 2020. Biało-czerwoni przegrali ze Słowacją 1:2


Global Centre

Gorące Tematy