Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Boris Johnson zwołał konferencję prasową o 18:00. Ogłosi przedłużenie lockdownu

Boris Johnson zwołał konferencję prasową o 18:00. Ogłosi przedłużenie lockdownu

Boris Johnson poprowadzi dziś o 18:00 konferencję prasową dotyczącą koronawirusa.

Według doniesień brytyjskich mediów premier opóźni ostatni etap łagodzenia restrykcji w związku z obawami dotyczącymi wariantu Delta zidentyfikowanego po raz pierwszy w Indiach.


Tak zwany „Dzień Wolności”, czyli ostatni etap łagodzenia restrykcji zostanie prawdopodobnie przesunięty z 21 czerwca na 19 lipca.

Zgodnie z planem wyjścia z lockdownu, wszystkie ograniczenia dysonansu społecznego miały zostać zniesione do 21 czerwca. Tego dnia otwarte miały zostać też pozostałe sektory gospodarki.

Ponownie otwarte miały zostać kluby nocne, a także zniesione mają zostać ograniczenia dotyczące występów, wesel i imprez masowych.

Brytyjskie media jednak donoszą, że rząd zdecyduje się na czterotygodniowe opóźnienie, co oznacza, że ostatni etap łagodzenia lockdownu nastąpi nie wcześniej niż 19 lipca.

Rząd poprzez opóźnienie chce też dać ludziom więcej czasu na zaszczepienie. Około 78 procent Wielkiej Brytanii zostało zaszczepionych, ale 55 procent otrzymało dwie dawki.


Johnson powiedział w sobotę, że wzrost liczby przypadków wariantu Delta jest „poważnym problemem”.

Naukowcy ostrzegają, że istnieje ryzyko „istotnej” trzeciej fali epidemii, jeśli pozwoli się na dalsze rozprzestrzenianie się szczepu.

Według mediów premier ma poprosić mieszkańców Wielkiej Brytanii o więcej cierpliwości, aby mieć pewność, że po zniesieniu restrykcji nie trzeba było już ich ponownie wprowadzać.

Monday, 14 June 2021 10:15
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilne: Nadchodzą silne burze z piorunami. Met Office wydało żółty alert pogodowy
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson nie wyklucza opóźnienia ostatniego etapu znoszenia restrykcji o więcej niż miesiąc


Global Centre

Gorące Tematy