Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Ostatni etap łagodzenie restrykcji zostanie opóźniony do 19 lipca

Ostatni etap łagodzenie restrykcji zostanie opóźniony do 19 lipca

Według źródeł rządowych Boris Johnson opóźni pełne zniesienie lockdownu, które miało nastąpić 21 czerwca, o prawie miesiąc.

Premier prawdopodobnie przesunie tak zwany „Dzień Wolności” do 19 lipca ze względu na gwałtowny wzrost liczby przypadków indyjskiego wariantu koronawirusa.


Zgodnie z planem wyjścia z lockdownu, wszystkie ograniczenia dysonansu społecznego miały zostać zniesione do 21 czerwca. Tego dnia otwarte miały zostać też pozostałe sektory gospodarki.

Ponownie otwarte miały zostać kluby nocne, a także zniesione mają zostać ograniczenia dotyczące występów, wesel i imprez masowych.

Jenak wiele źródeł, na które powołuje się The Sun, twierdzi, że szanse na to są bliskie zeru po tym, jak ilość przypadków szczepu Delta potroiła się w ciągu tygodnia.


Urzędnicy powiedzieli, że woleliby opóźnić ten dzień, niż zostać zmuszeni do zawrócenia i ponownego wprowadzenia lockdownu.

Rząd poprzez opóźnienie chce też dać ludziom więcej czasu na zaszczepienie. Około 78 procent Wielkiej Brytanii zostało zaszczepionych, ale 55 procent otrzymało dwie dawki.

Ponad połowa z 42 zgonów z powodu mutacji indyjskiej dotyczyła niezaszczepionych Brytyjczyków.

Zgodnie z planami, które zostaną ogłoszone w poniedziałek, zostanie uwzględniony dwutygodniowy przegląd, co oznacza, że ograniczenia będą mogły zostać zniesione w dniu 5 lipca, jeśli liczba hospitalizacji zostanie zmniejszona. Jeśli nie, sytuacja zostanie ponownie zbadana za dwa tygodnie

Ostatniej doby w Wielkiej Brytanii odnotowano 8125 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało wczoraj brytyjskie ministerstwo zdrowia.


Brytyjskie władze nie mają wątpliwości, że to efekt rozprzestrzeniającego się indyjskiego wariantu wirusa, nazywanego oficjalnie wariantem Delta.

Minister zdrowia Matt Hancock powiedział, że wariant Delta, po raz pierwszy wykryty w Indiach, stanowi obecnie 91% nowych przypadków w Wielkiej Brytanii.

Indyjski wariant koronawirusa (Delta) jest o około 60% bardziej zaraźliwy niż wariant brytyjski (Alpha), a szczepionki są przeciwko niemu mniej skuteczne, poinformowało Public Health England.

Saturday, 12 June 2021 08:36
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Christian Eriksen stracił przytomność podczas meczu Dania - Finlandia. Piłkarz był reanimowany
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 8 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby w Wielkiej Brytanii


Global Centre

Gorące Tematy