Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Johnson zasugerował, że ostatni etap łagodzenia lockdownu może zostać opóźniony

Johnson zasugerował, że ostatni etap łagodzenia lockdownu może zostać opóźniony

Boris Johnson zasugerował, że ostatni etap łagodzenia ograniczeń koronawirusowych może zostać opóźniony.

Po przybyciu do Kornwalii na szczyt G7 powiedział dziennikarzom, że „wszyscy widzą bardzo wyraźnie”, że liczba przypadków koronawirusa rośnie.


Jak oznajmił, ostateczna decyzja o tym, czy tak zarwany „Dzień Wolności” może mieć miejsce 21 czerwca, nie została jeszcze podjęta i zostanie ogłoszona w poniedziałek.

Rozmawiając z dziennikarzami w Newquay, powiedział: „Powodem, dla którego wprowadzamy etapy naszego planu łagodzenia restrykcji w odstępach pięciotygodniowych, jest tak naprawdę danie nam czasu na przyjrzenie się wszystkim napływającym danym i ocenę stanu pandemii, zanim przejdziemy do następnego etapu”.

„Tak więc w poniedziałek minie ten czterotygodniowy okres i przyjrzymy się, gdzie jesteśmy. Myślę, że wszyscy bardzo wyraźnie widzą, że liczba przypadków wzrasta, a w niektórych miejscach wzrasta liczba hospitalizacji” - powiedział.

„I myślę, że musimy ocenić stopień, w jakim wprowadzenie szczepionek, które było fenomenalne, zapewniło populacji wystarczającą ochronę, abyśmy mogli przejść do następnego etapu” – dodał.

Zgodnie z planem rządu 21 czerwca mają zostać zniesione wszystkie prawne ograniczenia dystansu społecznego. Otwarte mają zostać też pozostałe sektory gospodarki.


Ponownie otwarte zostaną kluby nocne, a także zniesione zostaną ograniczenia dotyczące występów, wesel i imprez masowych.

Przejście do 4 etapu znoszenia lockdownu będzie zależne od spełnienia następujących czynników.

Są to: planowane wykonywanie szczepień, dowody pokazujące, że szczepionka działa i zmniejsza się liczba hospitalizacji i zgonów osób zaszczepionych, brak nadmiernego obciążenia służby zdrowia, brak nowych wariantów koronawirusa.

Jednak według brytyjskich mediów przepisy dotyczące dystansu społecznego, używania masek na twarz i wskazówek dotyczących pracy w domu prawdopodobnie nie zostaną zniesione zgodnie z planem 21 czerwca.

W Wielkiej Brytanii odnotowano najwyższą od lutego dobową liczbę nowych zakażeń koronawirusem.


Z rządowych danych wynika, że w ciągu doby w kraju koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u kolejnych 7540 osób.

To najwyższa dobowa liczba zakażeń od 26 lutego, gdy odnotowano 8523 zakażenia.

Dzień wcześniej, czyli we wtorek 8 czerwca informowano o 6 048 nowych zakażeniach, a w środę w zeszłym tygodniu zgłoszono 4330 przypadków.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby zmarło też 6 osób, u których w ciągu 28 dni przed śmiercią wykryto koronawirusa.

Wednesday, 09 June 2021 20:00
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zaostrzenie wytycznych dotyczących podróży i masowe testy w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Polak zamordowany w Solihull. Policja apeluje o świadków


Global Centre

Gorące Tematy