Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Nad Wielką Brytanię nadciąga fala upałów. Termometry wskażą nawet 30 stopni Celsjusza

Nad Wielką Brytanię nadciąga fala upałów. Termometry wskażą nawet 30 stopni Celsjusza

Brytyjscy synoptycy mają dobre wiadomości dla fanów ciepłej i słonecznej pogody.

W następnym weekend będzie bardzo gorąco, a słupki rtęci mogą pokazać w niektórych regionach Wielkiej Brytanii nawet 30 stopni Celsjusza.


Gdy temperatura osiąga lub przekracza próg, przez co najmniej trzy dni z rzędu jest to traktowane przez meteorologów jako fala upałów.

Według synoptyków fala upałów może uderzyć w niektóre części Wielkiej Brytanii w ten weekend.

Wysokie ciśnienie spowoduje napływ ciepłego powietrza z Azorów, spowoduje to, że w Midlands i południowo-wschodniej Anglii będzie gorąco spokojnie i słonecznie.


Gorąca ma być już sobota, ale temperatura wzrosną w niedzielę i utrzymają się w poniedziałek i we wtorek, wtedy temperatura może osiągnąć 30 stopni Celsjusza w niektórych częściach kraju.

Najwyższe temperatury prawdopodobnie zostaną odnotowane  na południowym wschodzie Anglii – najprawdopodobniej w rejonie Londynu, gdzie prognozowane są temperatury bliskie 30 stopni Celsjusza.

W Birmingham w sobotę ma być 24 stopnie Celsjusza, a najcieplej będzie w niedziele, gdy temperatura osiągnie 27 stopni Celsjusza.

W poniedziałek i we wtorek słupki rtęci wskażą odpowiednio 25 i 24 stopnie Celsjusza.


Meteorolodzy ostrzegają jednak, że wraz z gorącą pogodą w niektórych regionach UK mogą się też pojawić groźne wyładowania atmosferyczne.

Ciągle istnieje też pewien wpływ powietrza znad Atlantyku, ze słabymi frontami pogodowymi, które mogą przynieść chmury i okresowe opady deszczu na północną i zachodnią częścią kraju.

Tuesday, 08 June 2021 13:37
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Awaria strony brytyjskiego rządu i największych brytyjskich portali
 Czytaj następny artykuł:
Były policjant przyznał się do porwania i gwałtu Sary Everard