Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom „Wolałbym widzieć stosy tysięcy ciał niż wprowadzić trzeci lockdown” – oskarżenia o wypowiedź premiera Wielkiej Brytanii

„Wolałbym widzieć stosy tysięcy ciał niż wprowadzić trzeci lockdown” – oskarżenia o wypowiedź premiera Wielkiej Brytanii

„Wolałbym widzieć stosy tysięcy ciał niż wprowadzić trzeci lockdown” – tak, według źródeł Daily Mail miał powiedzieć premier Wielkiej Brytanii na spotkaniu ze swoimi ministrami.

Kancelaria premiera jednak stanowczo zaprzecza, by takie słowa kiedykolwiek padły.


Według Daily Mail, który powołuje się na źródła rządowe, Johnson miał powiedzieć, że woli zobaczyć stosy tysięcy ciał niż wprowadzić kolejny lockdown.

Jego wypowiedź miała paść po tym, jak minister gabinetu premiera, Micheal Gove ostrzegł, że z powodu wzrostu liczby chorych konieczne będzie wysłanie wojska do pilnowania szpitali — podaje Daily Mail.

Do wymiany zdań rzekomo doszło w październiku 2020 r., gdy Wielka Brytania zmagała się z drugą falą koronawirusa i już po tym, gdy Johnson po wielu oporach zdecydował się wprowadzić drugi lockdown.

Kancelaria premiera Wielkiej Brytanii jednak stanowczo zaprzecza, by cytowane przez dziennik słowa zostały kiedykolwiek wypowiedziane i nazywa doniesienia „kolejnym kłamstwem”.


Daily Mail pomimo zaprzeczeń podtrzymuje swoje doniesienia, twierdząc, że źródłem są osoby, które osobiście słyszały wypowiedź wściekłego premiera mówiącego o „stosach ciał”.

Dodatkowo według gazety, na jesiennym spotkaniu ze współpracownikami premier miał powiedzieć: „Żadnych pier***ych lockdownów więcej”.

Według Daily Mail tego typu wypowiedzi Johnsona w czasie pandemii koronawirusa miało być dużo więcej.

Warto przypomnieć, że w marcu 2020 r. Boris Johnson sceptycznie odnosił się do wprowadzanych na całym świecie obostrzeń i chciał, aby jego naród wyrobił sobie „herd immunity” (z ang. stadna odporność) na koronawirusa.

Dopiero pod naciskiem naukowców zmienił swoją politykę, decydując się na wprowadzenie lockdownu w Wielkiej Brytanii.


Chociaż teraz liczba zakażeń w Wielkiej Brytanii zdecydowanie spadła, a kraju prowadzona jest jedna z najszybszych na świecie kampanii szczepień, nie zmienia to faktu, że Wielka Brytania nadal zajmuje pierwsze miejsce w Europie i piąte miejsce na świecie pod względem zgonów.

W sumie, w kraju odnotowano 127 428 zgonów osób, które zmarły w ciągu 28 dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Jednak według statystyk ONS aktualizowanych raz w tygodniu, które uwzględniają wszystkie zgony, gdzie w akcie zgonu wpisano koronawirusa jako prawdopodobny czynnik decydujący o śmierci, liczba zgonów w dniu 9 kwietnia wyniosła 150 841.

Monday, 26 April 2021 09:39
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Komisja Europejska wszczęła postępowanie prawne przeciw AstraZenece
 Czytaj następny artykuł:
Tragiczny finał wezwania pod numer 999. Sanitariusz zmarł po tym, jak jakiś przedmiot rozbił przednią szybę karetki