Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Ogromne kolejki do ośrodków testowania Covid. W Londynie wykryto wariant koronawirusa z RPA

Ogromne kolejki do ośrodków testowania Covid. W Londynie wykryto wariant koronawirusa z RPA

Tysiące osób ustawiło się w kolejce do wykonania testów na obecność koronawirusa, po tym, jak w Londynie wykryto kilkadziesiąt przypadków koronawirusa z RPA.

Dwugodzinne kolejki utworzyły się w środę w ośrodkach pop-up na Clapham Common i w Brockwell Park po tym, jak władze wezwali ludzi w Wandsworth i Lambeth do wykonania testu.


W południowym Londynie wykryto 44 potwierdzonych przypadków wariantu koronawirusa z RPA i 30 prawdopodobnych przypadków tego wariantu.

Władze gorąco zachęcają każdą osobę w wieku 11 lat lub starszą, która mieszka, pracuje lub podróżuje w obu gminach, do wykonania testu PCR, niezależnie od tego, czy wykazują objawy.

Dr Susan Hopkins, główny doradca medyczny NHS Test and Trace, powiedziała, że liczba przypadków wariantu zidentyfikowanego po raz pierwszy w Afryce Południowej jest znacząca.

Dodała, że jest naprawdę ważne, aby ludzie z okolicy odegrali swoją rolę w powstrzymaniu dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa w lokalnej społeczności.


„Testy PCR są teraz dostępne dla wszystkich i gorąco zachęcam wszystkich, niezależnie od tego, czy mieszkają, pracują czy podróżują po gminach, do poddania się testom, nawet jeśli nie mają żadnych objawów koronawirusa” - powiedziała.

Wariant koronawirusa z RPA jest zmartwieniem naukowców, którzy obawiają się, że jest bardziej odporny na szczepionki.

Uważa się, że wariant ten jest bardziej zaraźliwy niż brytyjski, który został już sklasyfikowany jako bardziej zaraźliwy niż oryginalny koronawirus.

Według BBC wszystkie nowo wykryte przypadki zostały wywołane przez osobę, która w lutym przyjechała z Afryki.

Thursday, 15 April 2021 07:58
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pasażerka zemdlała po siedmiu godzinach czekania w kolejce na lotnisku Heathrow
 Czytaj następny artykuł:
Strzelanina w Birmingham. Jedna osoba nie żyje, druga jest poważnie ranna