Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Osoby powyżej 45 roku życia mogą rezerwować terminy szczepień na stronie NHS

Osoby powyżej 45 roku życia mogą rezerwować terminy szczepień na stronie NHS

Osoby powyżej 45 roku życia mogą już rezerwować szczepienia przeciw COVID po tym, jak rząd osiągnął swój cel i zaoferował możliwość zaszczepienia się wszystkim osobom z grup priorytetowych.

Na stronie internetowej NHS jest podana teraz informacja o tym, że osoby w wieku 45 lat lub starsze mogą rezerwować terminy szczepień.


W związku z uruchomieniem rejestracji we wtorek rano pojawiły się z dostępem do strony, zbyt duża liczba chętnych spowodowała wystąpienie problemów technicznych, które teraz już zostały naprawione.

Do niedzieli włącznie pierwszą dawkę szczepionki w Wielkiej Brytanii otrzymało 32,19 mln osób, co stanowi 61,1 proc. dorosłych mieszkańców kraju.
Drugą dawkę szczepionki otrzymało już prawie 7,66 mln, czyli 14,5 proc. dorosłych.

Brytyjski rząd jeszcze w lutym zapowiedział, że wszystkie osoby z grup priorytetowych do 15 kwietnia będą mieć możliwość przyjęcia przynajmniej pierwszej dawki szczepionki.


Łączną liczbę tych osób oszacowano na 32 mln, a poziom ten został przekroczony już w piątek, jednak z powodu śmierci księcia Filipa, rząd wstrzymał się z ogłaszaniem tego, że cel został osiągnięty.

Premier Wielkiej Brytanii powiedział, że zaoferowanie szczepionki wszystkim osobom z dziewięciu grup najwyższego ryzyka jest ociągnięciem kolejnego kamienia milowego w programie szczepień.

Boris Johnson zapowiedział też, że do końca lipca szczepionka zostanie zaoferowana wszystkim dorosłym mieszkającym w Wielkiej Brytanii.

Tuesday, 13 April 2021 09:35
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zbyt duże buty mogły się przyczynić do śmierci ucznia w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
W UK zaszczepiono 32 mln osób. Johnson: Do końca lipca zaczepimy wszystkich