Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom „Poważny incydent” podczas lotu z Birmingham na Majorkę

„Poważny incydent” podczas lotu z Birmingham na Majorkę

Podczas lotu samolotu Tui z lotniska w Birmingham na Majorkę doszło do niebezpiecznej sytuacji spowodowanej błędem informatycznym.

Błąd informatyczny spowodował, że samolot wystartował z nieprawidłowymi obliczeniami wagi, ponieważ pasażerki z tytułem „Miss” były klasyfikowane jako dzieci.


Doprowadziło to do zagorzenia które zostało określone przez Wydział Badania Wypadków Lotniczych (AAIB) jako „poważny incydent”.

Aktualizacja systemu rezerwacji linii lotniczych, która miała miejsce, gdy samoloty zostały uziemione z powodu pandemii koronawirusa, doprowadziła do tego, że 38 pasażerom lotu przydzielono „standardową wagę” dziecka wynoszącą 35 kg, w zamiast prawidłowej wagi 69 kg.

To spowodowało, że Boeing 737 był o ponad 1200 kg cięższy, niż zakładano z wyliczeń, na szczęście nie spowodowało to bezpośredniego zagrożenia dla lotu.


Jak podało AAIB, które przeprowadziło teraz dochodzenie w tej sprawie bezpieczeństwo samolotu lecącego z Birmingham na Majorkę 21 lipca „nie zostało zagrożone”.

Ten sam błąd spowodował, że tego dnia dwa inne loty Tui wystartowały z Wielkiej Brytanii z niedokładnymi obliczeniami wagi.

Friday, 09 April 2021 11:51
 


Czytaj poprzedni artykuł:
PILNE: Książę Filip nie żyje
 Czytaj następny artykuł:
Jet2 zawiesza loty do 23 czerwca i żąda od rządu jasności co do zasad podróżowania