Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Furlough zostanie przedłużony do końca września

Furlough zostanie przedłużony do końca września

Według brytyjskich mediów minister finansów ogłosi, że program urlopowy Furlough zostanie przedłużony do końca września.

Rząd będzie wypłacał 80% wynagrodzeń, do 2500 funtów miesięcznie, dla pracowników będących na Furlough do lipca, a później pracodawcy będą proszeni o dopłaty do wynagrodzeń pracowników.


Program pomocy dla gospodarki, który ma przede wszystkim uratować miejsca pracy został wprowadzony pod koniec marca zeszłego roku, podczas pierwszego całkowitego lockdownu Wielkiej Brytanii.

Według najnowszych doniesień program pomocy, który od momentu powstania chronił ponad 11 milionów miejsc pracy, będzie obowiązywał przez kolejne sześć miesięcy.

Pracownicy, których miejsca pracy są objęte ograniczeniami Covid, będą nadal otrzymywać 80% swojego wynagrodzenia do czasu zakończenia programu.

Jednak od lipca, pracodawcy będą dopłacać 10% pensji, kwota ta wzrośnie do 20% w sierpniu i wrześniu.


Minister finansów  ma również dziś przedstawić dalsze wsparcie dla osób samozatrudnionych, w tym pomoc finansową dla osób, które wcześniej nie kwalifikowały się do dopłat.

Kiedy w zeszłym roku uruchomiono program wsparcia dla osób samozatrudnionych (SEISS), zasady dotyczące zeznań podatkowych spowodowały, że​​ około 600 000 osób, które rozpoczęły własną działalność gospodarczą w latach 2019/2020, nie mogło się ubiegać o pomoc finansową.

Tym razem o wsparcie finansowe będą mogły ubiegać się setki tysięcy więcej osób, ponieważ dostępne są już zeznania podatkowe za rok 2019/20.

Wednesday, 03 March 2021 09:35
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Limit płatności zbliżeniowych zostanie zwiększony do 100 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna zamordowany w Perry Barr