Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Bursztynowy Alert: Sztorm Christoph nadciąga nad Wielką Brytanię. Istnieje zagrożenie dla życia

Bursztynowy Alert: Sztorm Christoph nadciąga nad Wielką Brytanię. Istnieje zagrożenie dla życia

Met Office ostrzega przed „zagrożeniem życia” z powodu powodzi, ulew i wichur.

Wcześniej biuro wydało żółte ostrzeżenia pogodowe przed silnym deszczem i powodziami dla Anglii i Walii.

Meteorolodzy uznali, że nadchodzące ulewy i wiatry, przekształcą się w sztorm, który niesie ryzyko spowodowania dużych szkód i strat materialnych i nadali mu imię Christoph.


Bursztynowe ostrzeżenie przed deszczem zostało wydane dla północnej, środkowej i wschodniej części Anglii od wtorku od godziny 6 rano do godziny 12:00 w czwartek.

Dodatkowo mniej dotkliwe żółte ostrzeżenia dotyczą Irlandii Północnej, Walii, południowej Szkocji i pozostałej części Anglii.

Żółty alert pogodowy, którym objęte jest również Birmingham i cały region West Midlands będzie obowiązywać od godziny 00:00 w środę do godziny 12:00 w czwartek.

Meteorolodzy zapowiadają, że w Manchesterze, Leeds i Sheffield spadnie 70 mm deszczu między 6 rano we wtorek a południem w czwartek.


Natomiast w Peak District może spaść nawet 200 mm.

Biuro meteorologiczne ostrzega, że istnieje duże ryzyko powodzi, zalania budynków, niektóre domy i firmy mogą zostać zalane i uszkodzone przez wodę.

Szybko płynące rzeki lub głębokie wody powodziowe mogą stanowić zagrożenie dla życia.

Biuro meteorologiczne ostrzega też przed ewentualnymi opóźnieniami w transporcie drogowym i kolejowym na skutek powodzi. Możliwe są opóźnienia a niektóre pociągi i autobusy mogą zostać całkowicie odwołane.

Deszcz i powodzie mogą prowadzić do trudnych warunków jazdy i zamknięć niektórych dróg, a niektóre regiony mogą zostać odcięte na skutek zalania drogi.


Należy się też przygotować na możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu i innych usług, jak brak Internetu lub brak sygnału telefonii komórkowej.

Dodatkowo stopiony śnieg z ostatnich dni, w połączeniu z przewidywanymi opadami deszczu, doprowadził do wydania przez Agencję Środowiska 11 lokalnych ostrzeżeń o powodzi – wszystkie obowiązują we wschodniej Anglii.

Oznacza to, że na tych obszarach spodziewane są powodzie, wydano 61 alertów powodziowych oznaczających, że powódź jest możliwa.

Monday, 18 January 2021 18:11
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania ma najwyższy wskaźnik śmiertelności, z powodu Covid-19, na świecie
 Czytaj następny artykuł:
Kobieta odmawiająca założenia maski „wyrzucona” z Sainsbury's przez policję