Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Lockdown: Ostrzejsze restrykcje w UK mogą być wprowadzone w ciągu kilku dni

Lockdown: Ostrzejsze restrykcje w UK mogą być wprowadzone w ciągu kilku dni

Według doniesień brytyjskich mediów obostrzenie restrykcji w Wielkiej Brytanii może nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni, ponieważ wiele osób nie stosuje się do obecnych zasad.

Rozważane jest wprowadzenie obowiązku zakrywania twarzy w miejscach, na zewnątrz, gdzie jest dużo ludzi, między innymi w kolejkach do sklepów czy na przystankach autobusowych.

Rząd rozważa też zniesienie reguły, która pozwala ludziom spotykać się z inną osobą poza domem w celu ćwiczenia na świeżym powietrzu.


Według źródła, na które powołuje się Daily Telegraph, możliwość spotykania z jedną osobą jest obecnie nadużywana jako „wymówka dla ludzi, aby pójść na kawę do parku z przyjaciółmi”.

Według Daily Mail zamknięte ma zostać więcej firm, takich jak agencje nieruchomości, stragany na świeżym powietrzu i firmy oferujące sprzedaż detaliczną w systemie „kliknij i odbierz”.

Pojawiły się również wezwania do zwiększenia dystansu społecznego do trzech metrów, ponieważ liczba przypadków koronawirusa nadal rośnie w Wielkiej Brytanii.

Istnieją również obawy dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa w supermarketach, które pozostawały otwarte podczas lockdownu.

W tym tygodniu prawie wszystkie supermarkety zapowiedziały, że ochrona w supermarketach będzie egzekwować zasady dotyczące zakrywania twarzy.


Kupujący, którzy łamią zasady i nie zakrywają nosa i ust, nie zostaną wpuszczeni do sklepu – wyjątkiem będą osoby prawnie zwolnione z tego obowiązku.

Rząd jednak ma rozważa wprowadzenie surowszych środków dystansowania w sklepach.

Źródło z Downing Street poinformowało Daily Mail, że premier zarządzi więcej ograniczeń tylko wtedy, gdy dane wykażą, że istnieje problem z przestrzeganiem przepisów.

Wczoraj na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel poinformowała, że Brytyjska policja będzie ostrzej egzekwować przestrzeganie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

Wednesday, 13 January 2021 08:44
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Szpitale przeniosą pacjentów do hoteli, aby zwolnić łóżka dla chorych na Covid-19?
 Czytaj następny artykuł:
1243 zgony i 45 533 przypadki koronawirusa w ciągu doby w Wielkiej Brytanii