Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Boris Johnson widziany na rowerze 11 km od domu – Czy premier złamał własne zasady?

Boris Johnson widziany na rowerze 11 km od domu – Czy premier złamał własne zasady?

Według brytyjskich mediów premier został zauważony na rowerze co najmniej siedem mil od jego domu na Downing Street, pomimo przepisów rządowych zalecających ludziom, aby ćwiczyli w pobliżu domu.

Premiera zauważono w niedzielę o godzinie 14 w Parku Olimpijskim w Stratford, gdy jeździł na rowerze.

Park mieści się ponad 11 km od domu premiera na Downing Street.


Oficjalne wytyczne mówią, że ludzie mogą wychodzić z domu tylko raz dziennie, aby ćwiczyć — ale „nie należy wyjeżdżać poza swój obszar lokalny”.

Jednak rzecznik premiera powiedział, że Boris Johnson nie złamał zasad, przemieszczając się 11 kilometrów od miejsca zamieszkania, aby pojeździć na rowerze, ponieważ nie ma zakazu przemieszczania się w celach treningu. Rząd jednak zaleca „pozostać lokalnie”.

Wcześniej minister zdrowia Matt Hancock apelował, aby ludzie ćwiczyli lokalnie.

„Jeśli wyjdziesz na spacer i przejdziesz 10 kilometrów od domu, to nic nie szkodzi, ale apelujemy, aby starać się pozostać w okolicach miejsca zamieszkania” - powiedział minister zdrowia.

W ubiegłym tygodniu dwie kobiety zostały ukarane grzywną w wysokości 200 funtów za przejechanie pięciu mil, aby pospacerować w spokojnym miejscu widokowym.


Jessica Allen i Eliza Moore jechały oddzielnymi samochodami z Ashby-de-la-Zouch w hrabstwie Leicestershire do Foremark Reservoir w Derbyshire, gdzie zostały ukarane przez policję.

Powiedziano im, że ponieważ mają kubki z ciepłymi napojami, jest to klasyfikowane jako piknik, a nie ćwiczenia, co jest zabronione zgodnie z obecnymi wytycznymi.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach policja jednak wycofała grzywny i potwierdziła, że kobiety nie będą musiały płacić kary.

Tuesday, 12 January 2021 10:10
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Od piątku przyjeżdżający do Anglii będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa
 Czytaj następny artykuł:
Dystans społeczny w Wielkiej Brytanii zostanie zwiększony do 3 metrów?