Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Lockdown w Anglii zostanie zaostrzony

Lockdown w Anglii zostanie zaostrzony

Według brytyjskich mediów rząd chce wprowadzić surowsze ograniczenia dotyczące dystansu społecznego.

Premier Wielkiej Brytanii rozmawiał w niedzielę z ministrami na temat tego, czy obecne restrykcje działają i ograniczają rozprzestrzeniania się wirusa.


Rozważane jest wprowadzenie obowiązku zakrywania twarzy w miejscach, na zewnątrz, gdzie jest dużo ludzi, między innymi w kolejkach do sklepów czy na przystankach autobusowych.

Rząd rozważa też zniesienie reguły, która pozwala ludziom spotykać się z inną osobą poza domem w celu ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Według źródła, na które powołuje się Daily Telegraph, możliwość spotykania z jedną osobą jest obecnie nadużywana jako „wymówka dla ludzi, aby pójść na kawę do parku z przyjaciółmi”.

Istnieją również obawy dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa w supermarketach, które pozostawały otwarte podczas lockdownu.


Ministrowie prawdopodobnie powiedzą sieciom, aby zaostrzyły zasady dotyczące dystansowania się i noszenia masek w sklepach.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia podało w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano aż 563 zgonów spowodowanych Covid-19.

Rządowe dane pokazują również, że w Wielkiej Brytanii odnotowano aż 54 940 nowych przypadków koronawirusa.

Monday, 11 January 2021 11:29
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Policja zaostrzy egzekwowanie przepisów dotyczących dystansu społecznego
 Czytaj następny artykuł:
Oszust wstrzyknął 92-latce fałszywą szczepionkę przeciw COVID-19 i wyłudził 260 funtów