Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Po 2 grudnia zostaną wprowadzone kolejne lockdowny — media ujawniają plany rządu

Po 2 grudnia zostaną wprowadzone kolejne lockdowny — media ujawniają plany rządu

Według ostatnich doniesień po 2 grudnia w Anglii będą wprowadzone kolejne lockdowny, jeśli liczba zakażonych będzie rosła.

Mowa o krótkich lockdownach działających na zasadzie wyłączników automatycznych „on-off circuit breaker” mających przerwać dalszą transmisję koronawirusa.

Od 5 listopada obowiązuje nakaz pozostawania w domach, o ile ktoś nie ma uzasadnionego powodu do wyjścia, takiego jak nauka, praca, niezbędne zakupy, opieka nad osobą potrzebującą czy ćwiczenia fizyczne.


Wszystkie nieistotne sklepy zostały zamknięte na miesiąc. Lokale gastronomiczne, takie jak restauracje, bary i puby, muszą zostać zamknięte, ale nadal mogą oferować posiłki na wynos i dostawy posiłków do domu.

W przeciwieństwie do pierwszego lockdownu w Wielkiej Brytanii, który wprowadzono w marcu, szkoły i uczelnie pozostaną otwarte.

Premier Boris Johnson twierdził, że tygodnie lockdownu w Anglii wystarczą, aby wywrzeć rzeczywisty wpływ na liczbę zakażeń koronawirusem.

Jednak naukowcy ostrzegli, że miesięczny ogólnokrajowy lockdown może nie wystarczyć, aby zezwolić ludziom na spotkania podczas świąt Bożego Narodzenia.

Według The Sun premier ma ujawnić nowy plan dotyczący włączania i wyłączania lockdownów w zależności od ilości zakażonych, po 2 grudnia.

Brytyjskie media podają, że rząd rozważa wiele strategii. Oprócz wcześniej zapowiadanego powrotu do 3 poziomowego systemu restrykcji proponowano również wprowadzenie ostrzejszego poziomu czwartego.


Teraz rozważane są krótkie, ale całkowite lockdowny, które spowodowałaby, zatrzymanie transmisji koronawirusa.

Wczoraj biuro premiera  poinformowało, że Boris Johnson izoluje się z powodu kontaktu z osobą, u której potwierdzono obecność koronawirusa.

Dziś pod nieobecność premiera minister zdrowia Matt Hancock ma poprowadzić konferencję prasową z Downing Street.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 24 962 nowe zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 168 kolejnych zgonów z powodu Covid-19 - poinformował w niedzielę po południu brytyjski rząd.

Monday, 16 November 2020 11:27
 


Czytaj poprzedni artykuł:
7-latek brutalnie pobity w brytyjskiej szkole tylko dlatego, że jest Polakiem
 Czytaj następny artykuł:
Rząd rozważa wprowadzenie opłat za korzystanie z dróg w Wielkiej Brytanii


Global Centre