Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Próba uprowadzenia tankowca u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Na pokład weszli żołnierze sił specjalnych i zakończyli kryzys

Próba uprowadzenia tankowca u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Na pokład weszli żołnierze sił specjalnych i zakończyli kryzys

Brytyjskie siły specjalne weszły na liberyjski tankowiec u wybrzeży Isle of Wight, aby przejąć kontrolę nad statkiem i siedmiu pasażerów na gapę.

Grozili oni załodze i prawdopodobnie chcieli porwać jednostkę. Załoga próbowała zatrzymać je w jednej z kabin. Po kilku godzinach na pokład weszli żołnierze sił specjalnych, a pasażerowie na gapę zostali zatrzymani.


Wcześniej lokalne radio informowało, że doszło do próby porwania jednostki — doniesienia te nie zostały jak dotąd potwierdzone.

Pływający pod liberyjską banderą tankowiec Nave Andromed płynął z Lagos w Nigerii do Southampton, położonego na południu Anglii w hrabstwie Hampshire, gdy w niedzielę zaczął gwałtownie zmieniać kurs.

Pierwsze informacje podawane przez miejscowe władze i służby były bardzo niejasne.

„Wiemy o incydencie, który ma miejsce na pokładzie statku, znajdującego się na południe od wyspy Wight” - poinformował rzecznik lokalnej policji, nie podał jednak więcej szczegółów.


Wieczorem żołnierze brytyjskich sił specjalnych weszli na pokład tankowca i zatrzymali siedem osób.

Według doniesień operacja została przeprowadzona szybko i sprawnie, a incydent został zakończony.

„Siły zbrojne przejęły kontrolę nad statkiem, a siedem osób zostało zatrzymanych. Wstępne raporty potwierdzają, że załoga jest bezpieczna i zdrowa” - podało ministerstwo spraw wewnętrznych.

Jak podaje BBC, pasażerowie na gapę to najprawdopodobniej Nigeryjczycy, którzy chcieli uzyskać azyl w Wielkiej Brytanii, na razie nie jest jasne, jakie mieli zamiary.

Monday, 26 October 2020 09:02
 


Czytaj poprzedni artykuł:
91 protestów w Polsce przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji
 Czytaj następny artykuł:
Prawie 20 tys. nowych zakażeń koronawirusem i 151 zgonów w UK


Global Centre