Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Pub sprzedaje posiłki za 1 pensa, aby pozostać otwartym podczas lockdownu

Pub sprzedaje posiłki za 1 pensa, aby pozostać otwartym podczas lockdownu

Właściciel pubu zaczął sprzedawać posiłki za jednego pensa, aby jego pub mógł pozostać otwarty podczas 3 poziomu restrykcji.

Trzeci poziom zagrożenia epidemiologicznego, który jest najwyższym poziomem, oznacza, że wszystkie puby i bary muszą zostać zamknięte, chyba że serwują jedzenie.

Andy MacDonald, właściciel pubu Ships and Giggles w Preston, chcąc uniknąć zamknięcia, gdy w zeszły weekend Lancashire zostało objęte najsurowszą blokadą, wpadł na nowatorski pomysł - podaje Metro.


Początkowo pub rozdawał jedzenie za darmo, jednak zainterweniowali szefowie rady Preston i powiedzieli, że ludzie muszą kupować posiłki.

Według strony internetowej Preston City Council posiłki muszą być kupowane przez klienta na miejscu, a kupując posiłek, klient może również kupić alkohol.

Od tego czasu posiłki można kupić już za 1 pensa. Właściciel pubu twierdzi, że nie ma w tym żadnych haczyków. Po prostu nie może się już denerwować, słuchając rządu i nie ma teraz nic do stracenia.

Jeśli ktoś ucierpiał finansowo, może zjeść i zapłacić tylko 1 pensa, jeśli nie, może zapłacić trochę więcej.


Posiłki w pubie są coraz bardziej różnorodne, a stoliki można zarezerwować na dwie godziny. Każdy, kto zamówi posiłek, może też kupić alkohol.

Właściciel pubu powiedział, że ma już dość zagmatwanych wytycznych rządu, był także zniesmaczony tym, że zabroniono mu serwowania darmowych posiłków.

„Zrobiliśmy tak wiele, aby przystosować się do wytycznych rządu i móc operować podczas epidemii Covid, a teraz powiedziano nam, że musimy się ponownie zamknąć. To jest niedorzeczne” – powiedział Andy.

„Walczymy o przetrwanie, walczymy o naszych klientów i naszych pracowników, oni wszyscy zasługują na coś lepszego” – dodał.


Radny Peter Moss, zastępca przewodniczącego rady Preston powiedział, że zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, do posiłku można kupić rozsądną ilość alkoholu — takiego, który będzie podawany przy stole i jest traktowany jako część posiłku głównego.

„Ograniczenia te zapobiegają kupowaniu i spożywaniu nadmiernych ilości alkoholu podczas tego posiłku lub długo po jego spożyciu” – powiedział radny Peter Moss.

„Nasz zespół ds. Zdrowia środowiskowego, współpracując z policją z Lancashire, regularnie odwiedza puby i restauracje w Preston, sprawdzając zgodność ze standardami bezpieczeństwa Covid” – dodał.

Friday, 23 October 2020 12:06
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Od soboty cała Polska staje się czerwoną strefą. Możliwy całkowity lockdown
 Czytaj następny artykuł:
Supermarkety będą mogły sprzedawać tylko „niezbędne” produkty. Od dziś lockdown w Walii