Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Porównanie drugiej fali epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii i w Polsce

Porównanie drugiej fali epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii i w Polsce

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii odnotowano 21 331 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co jest największą dobową liczbą od początku epidemii.

Jak poinformowało polskie Ministerstwo Zdrowia, w kraju dziś było 9291 nowych potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem.


W Polsce poprzedniej doby wykonano 41,5 tys. testów, czyli wynika z tego, że aż 22,3 proc. testowanych miało wynik pozytywny, podczas gdy w Wielkiej Brytanii – zaledwie 5,9 proc. testowanych miało pozytywny wynik.

Ostatniej doby w Zjednoczonym Królestwie wykonano 362,121 testów w porównaniu do 41,5 tys. wykonanych w Polsce.

W Polsce ostatniej doby zmarło 107 osób zakażonych koronawirusem, a w UK odnotowano 241 zgonów. 241 zgonów to największa dobowa liczba ofiar koronawirusa od 5 czerwca, jest to wielki skok, bo aż o 161 więcej zgonów, niż odnotowano wczoraj.

Dla lepszego porównania w październiku w Polsce zmarło 1178 osób, które uzyskały pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa, w Wielkiej Brytanii w tym samym czasie odnotowano 1766 zgonów.

Wielka Brytania wypada lepiej pod względem ilości osób chorych na COVID-19, które obecnie przebywają w szpitalach oraz ilości osób podłączonych do respiratora.


W szpitalach w UK obecnie przebywa 6 431 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 629 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

W szpitalach w Polsce obecnie przebywa 8 962 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 725 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

Warto też zaznaczyć, że polska populacja liczy około 38 milinów a w Wielkiej Brytanii mieszka około 66 milinów osób.

Tuesday, 20 October 2020 17:26
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Od piątku trzeci poziom lockdownu w Manchesterze
 Czytaj następny artykuł:
241 zgonów i ponad 21 tys. zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii


Global Centre