Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Burmistrz Manchester odmawia wprowadzania lockdownu. Premier mimo wszystko ma dziś zamknąć miasto
Burmistrz Manchester odmawia wprowadzania lockdownu. Premier mimo wszystko ma dziś zamknąć miasto

Burmistrz Manchester odmówił wprowadzenia trzeciego poziomu lockdownu w mieście.

Andy Burnham oskarżył rząd o próbę uczynienia z jego regionu „kozła ofiarnego” poprzez narzucenie najsurowszych środków bez wystarczającego wsparcia finansowego.


Zagroził też wszczęciem postępowania sądowego w związku z eksperymentalnymi restrykcjami „przeprowadzanymi tanim kosztem ”.

Dziś brytyjskie media donoszą, że Boris Johnson ma zignorować bunt, i mimo sprzeciwu ma dziś wprowadzić lockdown trzeciego poziomu w Greater Manchester.

Jak donosi Daily Telegraph, premier jest gotowy umieścić region w kategorii bardzo wysokiego ryzyka, nawet bez zgody Burnhama.

Oznaczałoby to, że Greater Manchester dołączyłby do Liverpoolu City Region — jak dotąd jedynego obszaru podlegającego największym restrykcjom.

Trzeci poziom restrykcji oznacza zaniknięcie wszystkich pubów i barów oraz zakaz spotkań osób z różnych gospodarstw domowych.


W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 18 980 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 138 kolejnych zgonów z powodu Covid-19 - poinformował w czwartek po południu brytyjski rząd.

Liczba stwierdzonych zakażeń jest o 744 niższa od tej ze środy, która była najwyższą od początku epidemii, jeśli chodzi o faktycznie nowe infekcje.

Najwyższą w historii dobową liczbę zakażeń stwierdzono w Anglii - 16 139, natomiast w pozostałych częściach kraju bilanse są wyraźnie niższe od środowych rekordów. W Szkocji wykryto 1351 zakażeń, w Irlandii Północnej - 763, natomiast w Walii - 727.

Friday, 16 October 2020 11:11
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Brexit: „Nadszedł czas, aby przygotować się na brak umowy handlowej z UE”
  Czytaj następny artykuł:
Londyn zostanie objęty 2 poziomem restrykcji od piątku. Manchester i Lancashire zastaną objęte trzecim