Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom 50 tys. zakażeń dziennie w połowie października w Wielkiej Brytanii - ostrzegają eksperci

50 tys. zakażeń dziennie w połowie października w Wielkiej Brytanii - ostrzegają eksperci

Doradcy naukowi rządu ostrzegli, że w Wielkiej Brytanii można się spodziewać 50 000 przypadków koronawirusa dziennie do połowy października o ile nie zostaną podjęte szybkie działania w celu opanowania rosnącego wskaźnika zakażeń.

W połowie listopada przełoży się to na ponad 200 zgonów dziennie.

Dr Chris Whitty poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że Brytyjczycy powinni być przygotowani na znaczące ograniczenia w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.


Kraj szykuje się bowiem na drugą falę koronawirusa i nie wyklucza ponownego lockdownu.

Towarzyszący mu na konferencji prasowej główny doradca naukowy brytyjskiego rządu Patrick Vallance powiedział, że rządowe modele epidemiczne wskazują,  że jeśli utrzyma się obecny trend, w połowie października może dojść do nawet 50 tys. zakażeń koronawirusem dziennie.

To z kolei przekładałoby się na 200 zgonów na dobę już kilka tygodni później.

Jak wyjaśniał, liczba nowych przypadków podwaja się co około siedem dni i jeśli ten trend się utrzyma, to doprowadzi do 49 tysięcy przypadków dziennie w dniu 13 października.


Rosnąca liczba zakażeń będzie się przekładać na większą liczbę pacjentów w szpitalach i znaczący wzrost zgonów. W połowie listopada ich dobowa liczba przekraczałaby 200.

Vallance powiedział także, że liczba zakażeń zwiększa się obecnie w każdej grupie wiekowej, choć najmocniej wśród osób w wieku 20-29 i 30-39 lat.

W Wielkiej Brytanii wzrost liczby infekcji wyraźnie przyspieszył w ostatnich dwóch tygodniach. 6 września po raz pierwszy po rozpoczęciu luzowania restrykcji przekroczony został poziom 2000 nowych zakażeń w ciągu doby, 11 września ich liczba była już większa niż 3000, a w piątek i sobotę pierwszy raz od 8 maja przekroczyła 4000.

Monday, 21 September 2020 14:20
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Od czwartku nowe restrykcje w Anglii. Praca z domu, puby i restauracje zamykane o godz. 22
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson wygłosi przemówienie w sprawie planów lockdownu w Wielkiej Brytanii


Global Centre