Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom 4420 zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Najwyższy wzrost od ponad czterech miesięcy
4420 zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Najwyższy wzrost od ponad czterech miesięcy

Liczba osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w Wielkiej Brytanii, wzrosła o 4422 - to najwyższy dzienny wzrost od ponad czterech miesięcy.

Sobotni bilans zakażonych jest dokładnie o 100 przypadków większy, niż potwierdzono poprzedniego dnia, co oznacza, że oba są najwyższe od 8 maja.


Łącznie od początku epidemii w Wielkiej Brytanii odnotowano 390 358 zakażeń koronawirusem, co jest 14. najwyższą liczbą na świecie i trzecią w Europie.

Rząd poinformował również, że zmarło kolejne 27 osób, które w ciągu 28 dni uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Według danych rządowych w Wielkiej Brytanii łącznie zmarło 41 759 osób zakażonych koronawirusem.

Obecnie w szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa 1081 pacjentów zarażonych koronawirusem, z czego 138 osób jest podłączonych do respiratora.


Eksperci obawiają się, że jeśli rząd nie podejmie działań, liczba codziennych infekcji może w ciągu kilku tygodni osiągnąć poziomy z marca i kwietnia.

Media spekulują, że rząd rozważa wprowadzenie tymczasowej dwutygodniowej blokady, która miałaby przerwać transmisję koronawirusa.

Miałaby ona polegać na zamknięciu pubów i restauracji lub nakazaniu zamykania ich o godzinie 22:00 oraz na całkowitym zakazie spotkań osób z różnych gospodarstw domowych.

Sunday, 20 September 2020 07:26
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Do 10 tys. funtów kary za złamanie zasad izolacji w Wielkiej Brytanii
  Czytaj następny artykuł:
Protesty przeciwko restrykcjom w Londynie. Zwolennicy teorii spiskowych starli się z policją. Aresztowano 32 osoby