Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Ponad 8000 tysięcy uczniów z Birmingham i Wolverhampton izoluje się w domach
Ponad 8000 tysięcy uczniów z Birmingham i Wolverhampton izoluje się w domach

Ponad 7 000 uczniów w Birmingham i 1000 w Wolverhampton nie chodzi do szkoły, bo musi się izolować z powodu koronawirusa.

Rada miejska ujawniła, że niewielki odsetek pozytywnych przypadków ma „wielki” wpływ na edukację innych, ponieważ szkoły wysyłają do domu całe grupy lub klasy.

Zdecydowana większość z dzieci, które muszą się izolować, jest zdrowa.


W Birmingham w ciągu ostatnich dwóch tygodni 82 szkoły wysłały do domu ponad 7000 uczniów.

W Wolverhampton łącznie ponad 1000 dzieci musi się izolować, po tym, jak 15 uczniów i dwóch nauczycieli ze szkół w całym mieście uzyskało pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Przewodniczący Rady Wolverhampton, Cllr Ian Brookfield, powiedział, że należy poprosić rząd o przegląd wytycznych dotyczących szkół, bo zbyt wiele zdrowych dzieci musi opuszczać zajęcia.

„Mamy ponad 1000 dzieci izolujących się, co oznacza, że ich rodzice nie mogą iść do pracy, zwłaszcza że obecnie obowiązują nowe ograniczenia (zakaz mieszania gospodarstw domowych, w tym nieformalnej opieki nad dziećmi)” – powiedział Cllr Ian Brookfield.


Dr Lola Abudu, zastępca dyrektora regionalnego ds. Zdrowia publicznego w Midlands, powiedziała, że zostaną podjęte wysiłki w celu ograniczenia liczby uczniów odsyłanych do domu.

Według pod uwagę należy wziąć utworzenie mniejszych grup w klasach lub mniejszych klas, co by pozwoliło zmniejszyć liczbę uczniów, którzy muszą się izolować w przypadku jednego zarażonego ucznia.

Problem kwarantanny uczniów wywołał też ogromne zapotrzebowanie na testy, ponieważ rodzice desperacko próbują upewnić się, że ich dzieci nie są zarażone.

Od wtorku w Birmingham, Sandwell i Solihull obowiązują nowe restrykcje wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Mieszkańcy tych regionów nie będą mogli spotykać się z osobami z innych gospodarstw domowych w domach i ogrodach.

Podobne restrykcje wprowadzono również od piątku w Wolverhampton.

Saturday, 19 September 2020 08:46
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nadchodzi druga fala koronawirusa, może być konieczny drugi lockdown – ostrzega Boris Johnson
  Czytaj następny artykuł:
63-letni pracownik medyczny zaatakowany w londyńskim autobusie. Zwrócił uwagę napastnikowi, by założył maseczkę