Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie odwołany z powodu pandemii koronawirusa
Sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie odwołany z powodu pandemii koronawirusa

Burmistrz Londynu, Sadiq Khan powiedział, że sylwestrowy pokaz sztucznych ogni w stolicy Wielkiej Brytanii odbędzie w obawie o wzrost ilości zakażeń koronawirusem.

„Mogę już poinformować, że w tym roku nie będzie fajerwerków sylwestrowych jak w poprzednich latach. Po prostu nie możemy sobie pozwolić na to, żeby w sylwestra zebrała się taka liczba osób” - powiedział Khan w radiu LBC.


Jak dodał, władze miejskie pracują nad alternatywną formą przywitania nowego roku, takiego, aby „ludzie mogli cieszyć się w zaciszu własnego salonu” - ale odmówił podania dalszych szczegółów.

W pokazie fajerwerków, które były odpalane na południowym brzegu Tamizy, uczestniczyło w ostatnich latach ok. 100 tys. ludzi, nie licząc obserwujących to wydarzenie z dalszej odległości.

Przypomnijmy, że wcześniej również z powodu koronawirusa w tym roku odwołano Frankfurt Christmas Market w Birmingham.

Jest to jeden z największych, autentycznych Niemieckich Bożonarodzeniowych marketów odbywających się poza Niemcami i Austrią.


Kurt Stroscher, dyrektor ds. Festiwali i wydarzeń w Radzie Miasta Frankfurtu, powiedział: „Decyzja o odwołaniu jarmarku bożonarodzeniowego w Birmingham została podjęta z bardzo ciężkim sercem. Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie możliwe opcje, pod wpływem ich znaczenia dla społeczeństwa, handlowców i lokalnej gospodarki, ale zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających musiało być naszym najwyższym priorytetem”.

„Jarmarki bożonarodzeniowe, takie jak ten, są miejscem spotkań towarzyskich, gdzie ludzie lubią być blisko siebie, a tego nie można zaoferować przy zachowaniu dystansu społecznego i zasad higieny wprowadzonych w celu ochrony ludzi przed Covid-19”.

„W żadnym wypadku nie chcieliśmy, aby jarmark bożonarodzeniowy stał się miejscem wybuchu pandemii. Dlatego jedyną właściwą decyzją jest odwołanie imprezy w Birmingham w tym roku”.

Friday, 18 September 2020 14:53
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 4300 nowych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Rośnie też liczba zgonów
  Czytaj następny artykuł:
Liczba osób przyjmowanych do szpitali z powodu COVID-19 podwaja się co osiem dni