Wiadomości
Chris Whitty naciska na wprowadzenie kolejnego lockdownu, twierdzi były ekspert WHO
Główny doradca medyczny rządu naciska na wprowadzenie kolejnej ogólnokrajowej blokady w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa — stwierdził ekspert WHO.
Główny doradca medyczny rządu naciska na wprowadzenie kolejnej ogólnokrajowej blokady w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa — stwierdził ekspert WHO.
Anthony Costello podzielił się taką informacją w mediach społecznościowych.
Według niego profesor Chris Whitty radzi rządowi, aby ponownie zamknął kraj na 2 tygodnie.
Costello, który jest członkiem niezależnego panelu SAGE, napisał: „Słyszałem od dobrze poinformowanej osoby, że rząd uważa, że dochodzi do 38 000 zakażeń dziennie. Chris Whitty doradza premierowi dwutygodniowe zamknięcie kraju”.
Mimo rosnącej liczby zakażeń premier Boris Johnson jednak odrzucił możliwość kolejnej blokady kraju.
Drugi lockdown z powodu koronawirusa prawdopodobnie miałaby katastrofalne skutki finansowe dla Wielkiej Brytanii — powiedział w środę premier Boris Johnson.
Premier zapewnił, że rząd robi wszystko, co w jego mocy, by zapobiec takiej sytuacji.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Restrykcje w Birmingham mogą zostać zaostrzone od jutra | Czytaj następny artykuł: Pies zaatakował 12-dniowego noworodka, dziecko zmarło |
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza zmiany w prawie pracy. Nowe zasady chorobowego…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla Polaków z Settled Status. Z…

Paraliż podróży w Wielkiej Brytanii. Wszystkie pociągi Eurostar odwołane…

Pełna lista dni Bank Holiday w Wielkiej Brytanii w 2026 roku

Od nowego roku droższe loty z Wielkiej Brytanii. Nowy podatek uderza w l…

Bank Anglii ostrzega właścicieli domów. Co wydarzy się z ratami kredytów…

Wielka Brytania przygotowuje się na opady śniegu i silne mrozy na począt…
