Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Jeśli nowe restrykcje zawiodą rząd nakaże zamykanie pubów o godzinie 21

Jeśli nowe restrykcje zawiodą rząd nakaże zamykanie pubów o godzinie 21

Jeśli wprowadzone w poniedziałek restrykcje zakazujące zgromadzeń powyżej 6 osób nie spowolnią rozprzestrzeniania się koronawirusa, rząd Wielkiej Brytanii wprowadzi nakaz zamykania pubów o godzinie 21.

Już tydzień temu brytyjskie media spekulowały, że w Wielkiej Brytanii może zostać wprowadzona godzina policyjna, która ma pomóc uniknąć drugiej fali epidemii koronawirusa.

Według brytyjskich mediów ministrowie rozważają wprowadzenie zakazu wychodzenia po godzinie 22:00 lub 23:00. Godzina policyjna miałaby zostać wprowadzona, aby nie dopuścić do wzrostu liczby przypadków koronawirusa.


Teraz podczas spotkania ‘Covid Gold Command’ nakaz wcześniejszego zamykania pubów został umieszczony jako porządek obrad.

Według The Sun, które powołuje się na źródło rządowe, ministrowie rozważają wprowadzenie takiej opcji, jeśli dotychczasowe restrykcje nie przyniosą pożądanego skutku.

Od wczoraj w życie weszły przepisy o zakazie zgromadzeń powyżej 6 osób w Anglii. Zakaz dotyczy spotkań w prywatnych domach, miejscach takich jak restauracje czy bary, a także w parkach i w innych otwartych przestrzeniach publicznych.

Wyjątek będą stanowić gospodarstwa domowe, gdzie znajduje się więcej niż sześć osób, szkoły, miejsca pracy i miejsca kultu religijnego, wesela i pogrzeby odbywające zgodnie z reżimem sanitarnym oraz imprezy sportowe.


W lokalach gastronomicznych będzie mogło przebywać więcej osób, jednak pod warunkiem, że w jednej grupie nie może być więcej niż sześć klientów.

Dodatkowo od dziś w Birmingham, Sandwell i Solihull obowiązują nowe restrykcje wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Mieszkańcy Birmingham, Sandwell i Solihull nie będą mogli spotykać się z osobami z innych gospodarstw domowych w domach i ogrodach.

Tuesday, 15 September 2020 11:07
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii przez pomyłkę opublikowano dane osób z COVID-19
 Czytaj następny artykuł:
Ciężarówka staranowała dwa samochody i wjechała w dom w Londynie. Kierowca zginął, 11-letnie dziecko walczy o życie