Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Frankfurt Christmas Market nie odbędzie się w tym roku z powodu pandemii koronawirusa

Frankfurt Christmas Market nie odbędzie się w tym roku z powodu pandemii koronawirusa

Birmingham City Council poinformował, że Frankfurt Christmas Market w tym roku nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa.

Popularny jarmark świąteczny, który co roku przyciąga około 5 milionów odwiedzających, nie odbędzie się pierwszy raz od 2001 roku.


Frankfurt Christmas Market co roku odbywał się w tym samym miejscu, na Victoria Square i New Street.
Jest to jeden z największych, autentycznych Niemieckich Bożonarodzeniowych marketów odbywających się na zewnątrz Niemiec i Austrii.

Miejsce 1000 drobiazgów z drewna lub szkła, gdzie można znaleźć niezwykły prezent na gwiazdkę, tradycyjne ozdoby choinkowe lub po prostu zakosztować niemieckich przysmaków.

W centrum rynku na Victoria Square zazwyczaj ustawiana była też scena, na której odbywały się występy lokalnych grup muzycznych oraz kolędników.

Kurt Stroscher, dyrektor ds. Festiwali i wydarzeń w Radzie Miasta Frankfurtu, powiedział: „Decyzja o odwołaniu jarmarku bożonarodzeniowego w Birmingham została podjęta z bardzo ciężkim sercem. Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie możliwe opcje, pod wpływem ich znaczenia dla społeczeństwa, handlowców i lokalnej gospodarki, ale zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających musiało być naszym najwyższym priorytetem”.


„Jarmarki bożonarodzeniowe, takie jak ten, są miejscem spotkań towarzyskich, gdzie ludzie lubią być blisko siebie, a tego nie można zaoferować przy zachowaniu dystansu społecznego i zasad higieny wprowadzonych w celu ochrony ludzi przed Covid-19.

„W żadnym wypadku nie chcieliśmy, aby jarmark bożonarodzeniowy stał się miejscem wybuchu pandemii. Dlatego jedyną właściwą decyzją jest odwołanie imprezy w Birmingham w tym roku”.

Saturday, 12 September 2020 12:12
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Kłamstwo COVID”. Protesty przeciwko wprowadzeniu restrykcji w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Zakaz spotkań w grupach większych niż 6 osób w Anglii obejmuje również dzieci, w Szkocji i Walii dzieci nie są wliczane


Global Centre