Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Czy w Wielkiej Brytanii zostanie wprowadzony drugi lockdown?
Czy w Wielkiej Brytanii zostanie wprowadzony drugi lockdown?

W związku, z tym że wskaźniki zakażeń koronawirusem w całej Wielkiej Brytanii nadal rosną, eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że konieczne może być wprowadzenie drugiej blokady kraju.

Tygodniowy wskaźnik nowych przypadków w Wielkiej Brytanii wzrósł obecnie powyżej 20 na 100 000 osób.
Liczba ofiar śmiertelnych jest niska, bo większość przypadków dotyczy osób młodych. Jednak naukowcy zauważają, że ludzie ci wkrótce najprawdopodobniej zarażą starsze osoby bardziej podatne na koronawirusa.


W niedzielę odnotowano największy wzrost liczby przypadków od 22 maja, zarejestrowano prawie 3000 przypadków koronawirusa.

W wywiadzie dla Sky News na temat obaw związanych z drugą falą epidemii dr David Navarro ze Światowej Organizacji Zdrowia powiedział: „Obawiam się, że to nadchodzi. Nie lubię nazywać tego drugą falą, ale sądzę, że będzie coraz więcej zakażeń, ponieważ wirus się nie zmienił”.

„To ten sam wirus, który pojawił się i spowodował wiele problemów na początku tego roku, on po prostu się czaił”.

„Byliśmy bardzo dobrzy w powstrzymywaniu go poprzez ograniczenia i restrykcje. „Ale teraz, gdy życie znów się rozwija, a młodzi ludzie idą do szkół, obawiam się, że wirus wróci”.


Komentarze dr Navarro pojawiły się dzień po tym, jak zastępca naczelnego lekarza Anglii, profesor Jonathan Van-Tam, również wyraził „wielkie zaniepokojenie” wzrostem liczby przypadków Covid-19.

Prof. Van Tam powiedział, że ludzie za bardzo się odprężyli. Teraz jest czas, abyśmy ponownie się zaangażowali i uświadomili sobie, że koronawirus ciągle jest dla nas zagrożeniem.

Rząd Anglii już wprowadził nowe restrykcje w Anglii. Od najbliższego poniedziałku 14 września w Anglii zakazane będzie spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartych przestrzeniach - poinformował brytyjski rząd.


Zakaz będzie dotyczył wszystkich spotkań w prywatnych domach, pubach i restauracjach, parkach i innych otwartych przestrzeniach publicznych.

W całej Wielkiej Brytanii w wielu miastach wprowadzono też lokalne blokady w celu ograniczenia rosnących wskaźników infekcji.

Według naukowców, jeśli ludzie nie będą się starać i uważać, aby nie doszło do wzrostu zakażeń, rząd, który ma ograniczone możliwości, może wprowadzić kolejną blokadę całego kraju.

Wednesday, 09 September 2020 07:55
 


Czytaj poprzedni artykuł:
19-latek dźgnięty nożem w Witton
  Czytaj następny artykuł:
Ataki nożownika w Birmingham: Mężczyzna oskarżony o morderstwo i siedem prób dokonania morderstwa