Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom PILNE: Wracają obostrzenia i limity w Anglii. Od poniedziałku zakaz spotykania się w grupach większych niż 6 osób
PILNE: Wracają obostrzenia i limity w Anglii. Od poniedziałku zakaz spotykania się w grupach większych niż 6 osób

Od najbliższego poniedziałku 14 września w Anglii zakazane będzie spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartych przestrzeniach - poinformował brytyjski rząd.

Zakaz będzie dotyczył wszystkich spotkań w prywatnych domach, pubach i restauracjach, parkach i innych otwartych przestrzeniach publicznych.


Z restrykcji wyłączone będą gospodarstwa domowe liczące więcej niż sześć osób, szkoły, miejsca pracy, odbywające się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wesela i pogrzeby oraz zorganizowane rozgrywki sportowe.

Za pierwsze załamanie zakazu sprawcy zostaną ukarani grzywną 100 funtów, która będzie podwajana za każdym kolejnym razem nawet do £ 3,200.

Zakaz obowiązuje tylko Anglii, w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej kwestie ochrony zdrowia pozostają w kompetencjach tamtejszych rządów i to one ustalają ograniczenia.


W niedzielę i poniedziałek w Wielkiej Brytanii odnotowano prawie po 3000 zakażeń koronawirusem, co było wzrostem o ok. 1150 w stosunku do bilansu z soboty, który i tak był już jednym z najwyższych w ostatnich kilkunastu tygodniach, zaś we wtorek bilans wyniósł 2460.

Szczegóły dotyczące nowych restrykcji premier Boris Johnson przedstawi podczas dzisiejszej konferencji prasowej na Downing Street, ale jego biuro już opublikowało fragment jego oświadczenia.

"Musimy działać teraz, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Tak więc upraszczamy i wzmacniamy zasady dotyczące kontaktów społecznych - czyniąc je bardziej zrozumiałymi, a także łatwiejszymi do egzekwowania przez policję. Absolutnie konieczne jest, aby ludzie teraz przestrzegali tych zasad i pamiętali o podstawach - myciu rąk, zakryciu twarzy, zachowaniu odległości od innych i zrobieniu testu, jeśli ktoś ma objawy" - ma powiedzieć Johnson.

Wednesday, 09 September 2020 06:39
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ataki nożownika w Birmingham: Mężczyzna oskarżony o morderstwo i siedem prób dokonania morderstwa
  Czytaj następny artykuł:
Lockdown w Bolton. Zakaz spotkań i zamykanie restauracji