Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Koronawirus: Wielka Brytania wycofuje się z luzowania ograniczeń
Koronawirus: Wielka Brytania wycofuje się z luzowania ograniczeń

Brytyjski premier Boris Johnson zapowiedział, że zaplanowane na sobotę dalsze luzowanie restrykcji, wprowadzonych z powodu koronawirusa, zostaje przesunięte o co najmniej dwa tygodnie.

Decyzja została podjęta ze względu na rosnącą liczbę nowych zakażeń - wyjaśnił brytyjski premier podczas konferencji prasowej na Downing Street.


W Wielkiej Brytanii w ciągu minionej doby zanotowano 120 zgonów z powodu COVID-19, a liczba wykrytych zakażeń zwiększyła się o 880 . W obu przypadkach to znaczący wzrost w stosunku do ostatnich dni.

Śmierć kolejnych 120 zakażonych koronawirusem to ponad trzy razy więcej niż w bilansie podanym w czwartek, a także najwięcej od tygodnia.

Od soboty w Anglii miały zostać otwarte kasyna, kręgielnie i lodowiska pod dachem, miały się rozpocząć przestawienia teatralne i koncerty w zamkniętych przestrzeniach z ograniczoną liczbą widzów, a w obiektach sportowych i salach konferencyjnych planowano rozpocząć pilotażowe programy przygotowujące do wznowienia wydarzeń z udziałem publiczności.

Ponadto zapowiedziano, że od soboty dopuszczone będą wesela z udziałem maksymalnie 30 osób. Jednak wszystkie te zmiany wejdą w życie najwcześniej 15 sierpnia.


Dodatkowo od 8 sierpnia, konieczne będzie zasłanianie twarzy w takich miejscach, jak kina, muzea, galerie czy miejsca kultu religijnego, co biorąc pod uwagę, że jest to już wymagane w komunikacji publicznej oraz sklepach, oznacza, iż ten obowiązek będzie dotyczył wszystkich zamkniętych przestrzeni publicznych poza barami, pubami i restauracjami.

Pozostałe zmiany, jakie planowano - czyli zostawienie pracodawcom decyzji, czy praca ma być wykonywana zdalnie, czy w biurach, oraz zezwolenie osobom, którym ze względu na wysokie ryzyko zakażenia zalecano ścisłe pozostawanie w domach, na wychodzenie z nich - pozostają w mocy.

Saturday, 01 August 2020 06:52
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania przywraca kwarantannę dla Belgii, Andory i Bahamów
  Czytaj następny artykuł:
Rząd chce ograniczyć promowanie fastfoodów i promować jazdę na rowerze