Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla podróżujących z Hiszpanii
Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla podróżujących z Hiszpanii

Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował się usunąć Hiszpanię z listy bezpiecznych krajów, do których można podróżować bez przejścia dwutygodniowej kwarantanny.

Wielka Brytania usunęła Hiszpanię z listy bezpiecznych krajów, czyli tak zwanych korytarzy turystycznych, o północy w sobotę, gdy Hiszpania zgłosiła wzrost liczby przypadków COVID-19 i gdy w Katalonii zamknięto kluby nocne, aby zapobiec drugiej fali.


Brytyjski rząd ograniczył podróże z wyjątkiem tych niezbędnych, podróżni powracający ze wszystkich części kraju, że będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę po powrocie do domu, aby powstrzymać wzrost liczby przypadków koronawirusa.

Sobotnia decyzja brytyjskich władz została ogłoszona nagle, z zaledwie trzygodzinnym wyprzedzeniem.

Hiszpański rząd stara się przekonać władze Wielkiej Brytanii, by podróżni przybywający z Balearów i Wysp Kanaryjskich nie byli objęci obowiązkiem poddania się kwarantannie. Brytyjski rząd jest jednak nieugięty.


Władze hiszpańskich regionów spodziewają się, że w wyniku decyzji brytyjskiego rządu nasili się kryzys branży hotelarskiej, a placówki tego sektora będą zamykane.

Obawy takie wyrazili w niedzielę m.in. przedstawiciele rządów regionalnych Wysp Kanaryjskich, Walencji, Murcji, a także Balearów.

Monday, 27 July 2020 06:28
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Rząd chce ograniczyć promowanie fastfoodów i promować jazdę na rowerze
  Czytaj następny artykuł:
Kolejne 79 osób zmarło na Covid-19, łącznie 45 501