Wiadomości
PILNE: Od 24 lipca wejdzie obowiązek noszenia maseczek w sklepach w Anglii
Od 24 lipca w Anglii będzie obowiązkowe zakrywanie twarzy w sklepach i supermarketach - poinformowało w poniedziałek wieczorem biuro premiera Borisa Johnsona.
Od 24 lipca w Anglii będzie obowiązkowe zakrywanie twarzy w sklepach i supermarketach - poinformowało w poniedziałek wieczorem biuro premiera Borisa Johnsona.
Za niezastosowanie się do tego zakazu grozić będzie grzywna w wysokości 100 funtów a egzekwowanie prawa będzie przeprowadzane przez policję.
Rzecznik premiera, ogłaszając wprowadzenie nowych zasad, powiedział: „Istnieje coraz więcej dowodów na to, że zakrywanie twarzy w zamkniętych pomieszczeniach pomaga chronić ludzi przed zakażeniem koronawirusem”.
„Premier jasno dał do zrozumienia, że ludzie powinni zakrywać twarze w sklepach, a my uczynimy to obowiązkowym od 24 lipca” – oświadczył rzecznik Borisa Johnsona.
W ciągu ostatnich czterech dni Boris Johnson dwukrotnie sugerował, że ludzie powinni zasłaniać twarz w zamkniętych pomieszczeniach publicznych, takich jak sklepy.
Zapowiadał też, że w najbliższych dniach rząd ogłosi, jakie "narzędzia egzekwowania prawa" będą konieczne.
Nowe zasady, które zostaną wprowadzone w celu zwalczania koronawirusa będą takie same, jak obecnie obowiązujące w transporcie publicznym w Anglii.
Oznacza, że dzieci poniżej 11 roku życia i osoby z niektórymi niepełnosprawnościami zostaną zwolnione z obowiązku noszenia maseczek w sklepach.
Zapowiedziany obowiązek zakrywania twarzy w sklepach będzie dotyczył tylko Anglii, bo w pozostałych częściach Zjednoczonego Królestwa za kwestie zdrowia publicznego odpowiadają ich rządy.
Noszenie okryć twarzy jest już obowiązkowe w Szkocji, gdzie taki nakaz już wszedł w życie w miniony piątek.
Obecnie nakaz noszenia nakryć twarzy w miejscach publicznych obowiązuje w około 120 krajach w tym Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Grecji.
W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii na Covid-19 zmarło 11 osób, co jest najniższym bilansem od 13 marca.
Liczba nowo wykrytych zakażeń zwiększyła się o 530 - podało w poniedziałek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.
Nawet biorąc pod uwagę, że bilanse podawane w poniedziałki zwykle są najniższe w całym tygodniu, liczby te wskazują na wyraźny postęp w zwalczaniu epidemii koronawirusa.
W jej szczytowym momencie cztery razy zdarzyło się, że dobowa liczba ofiar przekroczyła 1100.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Bank Anglii wydał ważne ostrzeżenie dla osób płacących gotówką

Wielka Brytania zamyka lotnisko po 90 latach. Wszystkie loty anulowane

Wielka Brytania może wypłacić młodym 12 548 GBP z przyszłej emerytury

Ryanair wydaje ostrzeżenie dla podróżnych lecących z lub do Wielkiej Bry…

Dodatkowy bank holiday w UK. Tysiące osób mogą świętować do rana

Monety o nominale 50 pensów warte nawet 900 funtów. Sprawdź, czy masz je…

Ryanair objęty dochodzeniem za pobieranie opłat od rodziców za miejsca o…
