Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Wielka Brytania zniosła kwarantannę dla przyjeżdżających z Polski. Jednak jest warunek
Wielka Brytania zniosła kwarantannę dla przyjeżdżających z Polski. Jednak jest warunek

Od piątku 10 lipca przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z około 60 państw muszą odbywać 14-dniowej kwarantanny.

Anglia, Walia oraz Irlandia Północna zniosły kwarantannę w przypadku przyjeżdżających z 59 państw.


Z kolei Szkocja tak samo postąpiła w przypadku 57 krajów. Co najważniejsze, na obu listach jest Polska.

Dzięki temu również przyjeżdzające z Polski nie będą musieli przez 14 dni przebywać w izolacji.

Warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest jednak to, że podróżny nie był w ciągu poprzednich 14 dni w żadnym kraju spoza listy.

Na liście państw i terytoriów, z których można już przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii bez kwarantanny jest większość członków Unii Europejskiej - poza Szwecją, Portugalią, Słowacją, Słowenią, Estonią, Łotwą, Bułgarią i Rumunią, a w przypadku przyjazdów do Szkocji - także poza Hiszpanią.


Nie muszą jej odbywać także przyjeżdżający m.in. ze Szwajcarii, Norwegii, małych państw europejskich, jak Andora, San Marino czy Monako, z małych wysp, głównie na Karaibach, które są popularnymi kierunkami turystycznymi, a także z Australii, Nowej Zelandii, Wietnamu, Korei Południowej, Japonii, Tajwanu czy Hongkongu. Ponadto zwolnieni są z niej przyjeżdżający ze wszystkich 14 brytyjskich terytoriów zamorskich.

Lista krajów zwolnionych z obowiązkowej izolacji w każdej chwili może się zmienić. Będzie ona aktualizowana na podstawie sytuacji epidemicznej we wszystkich państwach.

Od 8 czerwca wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie kwarantanny groziła kara do 1000 funtów.


Wszystkie osoby przyjeżdzające do Wielkiej Brytanii samolotem, promem lub pociągiem - zarówno obywatele brytyjscy, jak i cudzoziemcy - musieli przy przekraczaniu granicy podać informację na temat miejsca pobytu i dalszych planów podróży.

Do wprowadzenia restrykcji doszło w momencie, kiedy wiele z państw Europy zaczęło znosić podobne ograniczenia u siebie, a linie lotnicze szykowały się do odrobienia ogromnych strat spowodowanych pandemią.

Obowiązujący od 8 czerwca obowiązek poddania się kwarantannie dla pasażerów został wprowadzony po burzliwych debatach i przy gorącym sprzeciwie przemysłu lotniczego.

Friday, 10 July 2020 09:16
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Wybory: Już 121 tys. głosów wróciło do konsulatów w UK
  Czytaj następny artykuł:
Polka zaatakowana w pubie, bo mówiła za głośno po polsku