Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom £500 dla każdego dorosłego i £250 dla dzieci, by uzdrowić gospodarkę po pandemii
£500 dla każdego dorosłego i £250 dla dzieci, by uzdrowić gospodarkę po pandemii

Rząd rozważa plany, aby dać wszystkim dorosłym 500 funtów, a dzieciom 250 funtów w voucherach by pomóc Wielkiej Brytanii wydostać się z kryzysu spowodowanego pandemią i lockdownem.

Plan polega na rozdaniu bonów, które będzie można wydać w sektorach gospodarki najbardziej dotkniętych przez koronawirusa jak hotelarstwo i sprzedaż detaliczna „twarzą w twarz”, z pominięciem internetu.


Propozycja jest opracowywana przez think tank Resolution Foundation.

W środę minister Rishi Sunak podczas konferencji prasowej, na której przedstawiał aktualny stan gospodarki, nie wykluczył wprowadzenia rozwiązania proponowanego przez brytyjski think tank.

Propozycje są podobne do udanych programów już stosowanych w Chinach, Tajwanie i na Malcie gdzie wprowadzono vouchery konsumpcyjne. Bony można było wykorzystać w restauracjach, centrach handlowych, sklepach wielobranżowych, a także w instytucjach kultury, centrach sportowych i w branży turystycznej.


Propozycja Resolution Foudation nie została jeszcze ostatecznie przeanalizowana przez brytyjski rząd, jednak nie wyklucza on możliwości zastosowania tej strategii.

Według ustaleń „The Guardian”, dofinansowania mogą być przydzielane za pomocą voucherów lub kart inteligentnych, a transakcje mogą być dokonywane za pomocą telefonów komórkowych.

Monday, 06 July 2020 06:56
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
15-latek dźgnięty nożem w Handsworth
  Czytaj następny artykuł:
Od dziś poluzowanie restrykcji w Anglii. Zobacz co można robić