Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Koronawirus: Kolejne 36 miejsc zagrożone lokalnymi blokadami
Koronawirus: Kolejne 36 miejsc zagrożone lokalnymi blokadami

Brytyjskie ministerstwo zdrowia sporządziło listę 36 miast, hrabstw i dzielnic w Anglii, które w ciągu najbliższych dni mogą zostać objęte lokalnymi blokadami z powodu rosnącej liczby zakażeń - podała stacja Sky News.

Sky News podała, że kolejne takie blokady mogą zostać wprowadzone w najbliższych dniach.


Zagrożonych tym jest m.in. kilka dzielnic Londynu, w tym Westminster, gdzie siedzibę mają parlament i ministerstwa, również znajdujące się w centrum Kensington and Chelsea, Hammersmith and Fulham, ponadto Ealing, gdzie mieszka dużo Polaków, oraz dzielnice z dużym odsetkiem ludności wywodzącej się z mniejszości etnicznych, jak Brent, Harrow czy Tower Hamlets.

Na liście są też miasta, m.in. Bradford, Sunderland, Gateshead, York, Portsmouth i Wigan, oraz hrabstwa: Derbyshire, Gloucestershire i Suffolk.

Od wtorku blokadą z powodu dużej liczby nowych przypadków koronawirusa zostało objęte liczące 350 tys. mieszkańców Leicester.


Od wtorku zamknięte zostały ponownie wszystkie sklepy z wyjątkiem tych, które sprzedają niezbędne artykuły, a od czwartku - szkoły. Mieszkańcom zalecono pozostawanie w domach tak długo, jak to możliwe, zaś wszystkim - powstrzymanie się od podróży z i do Leicester, o ile nie jest to absolutnie koniecznie.

Ponadto Leicester zostaje wyłączone z następnej fazy znoszenia ograniczeń, która w Anglii zacznie się od najbliższej soboty, gdy otwarte zostaną m.in. puby, restauracje, muzea, kina, hotele czy salony fryzjerskie.

Thursday, 02 July 2020 08:34
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania zniesie obowiązek kwarantanny dla 75 krajów, w tym dla Polski
  Czytaj następny artykuł:
Polska znosi zakaz lotów do/z Wielkiej Brytanii