Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Premier przedstawił plany ponownego otwarcia szkół podstawowych w Anglii
Premier przedstawił plany ponownego otwarcia szkół podstawowych w Anglii

Premier przedstawił plany ponownego otwarcia szkół podstawowych w Anglii na początku czerwca - powiedział jednak, że „otwarcie wszystkich szkół może być niemożliwe”.

Boris Johnson podczas wczorajszej konferencji prasowej powiedział, że zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, szkoły podstawowe w kraju powitają dzieci 1 czerwca.

Nastąpi to w drugiej fazie rządowego planu znoszenia restrykcji. Na początku do szkoły ma powrócić zerówka, pierwsza i szósta klasa.


Według najnowszych wytycznych liczba uczniów w klasach powinna być ograniczona do 15, biurka powinny być rozmieszczone jak najdalej od siebie, a przestrzeń zewnętrzna powinna być wykorzystywana tak, jak podają nowe wytyczne rządu.

Wytyczne Ministerstwa Edukacji zalecają szkołom rozłożenie czasów przerw, a także czasów przywożenia i odbioru dzieci, aby zmniejszyć liczbę uczniów mogących się spotkać.

Szkoły powinny również rozważyć wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i umieszczenie przegrody na środku korytarzy.

Wytyczne sugerują również, że żłobki i szkoły powinny usunąć miękkie meble i zabawki, które są trudne do czyszczenia - i starać się trzymać dzieci w tych samych małych grupach każdego dnia.


Szkoły, które nie mogą zapewnić nauczania w małych grupach, zostaną poproszone o omówienie z władzami lokalnymi opcji wysłania niektórych dzieci do pobliskich szkół.

Według najnowszych wytycznych rodzice, którzy zdecydują się zatrzymać dzieci w domu, gdy szkoły zostaną ponownie otwarte, nie będą karani grzywną.

Jednak rodzice będą zachęcani do wysyłania dzieci - chyba że dziecko lub członek rodziny jest w grupie ryzyka.

Monday, 25 May 2020 08:16
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Johnson broni doradcy, który złamał zasady kwarantanny. Lekarz walczący na linii frontu grozi odejściem z pracy, jeśli Cummings nie zrezygnuje
  Czytaj następny artykuł:
Najmniej zgonów od 23 marca. 118 osób zmarło w ciągu ostatniej doby po zarażeniu koronawirusem w UK