Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Koronawirus: Szkoły mogą zostać ponownie otwarte już 11 maja

Brytyjskie media sugerują, że szkoły podstawowe mogą zostać ponownie otwarte w maju.

Według The Sun rząd jest pod rosnącą presją, aby znieść ograniczenia dla szkół podstawowych, a niektórzy ministrowie nalegają, aby uczniowie wrócili do klas już 11 maja.

Szkoły w Wielkiej Brytanii zostały zamknięte 20 marca w ramach środków nadzwyczajnych w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przegląd restrykcji dotyczących dystansu społecznego został odłożony na półkę na początku tego tygodnia, a minister spraw zagranicznych Dominic Raab zapewnił, że drakońskie restrykcje nie zostaną zniesione, dopóki nie będzie to całkowicie bezpieczne.

Minister spraw zagranicznych Dominic Raab na konferencji prasowej powiedział: "Nie spodziewamy się w tym momencie żadnych zmian w środkach obecnie obowiązujących i nie wprowadzimy innych, dopóki nie będziemy mieć pewności, że jest to możliwe i można je bezpiecznie wprowadzić"

Według najnowszych nieoficjalnych doniesień Dominic Raab, zastępujący premiera, ma zamiar ogłosić, że restrykcje w Wielkiej Brytanii zostaną zachowane co najmniej do 7 maja.

W rządzie jednak istnieje podział, jeden z ministrów miał powiedzieć The Telegraph, że rząd „powinien zacząć stopniowo znosić restrykcje".

Według niego, szkoły podstawowe i nieistotne sklepy powinny zostać ponownie otwarte. Uważa, że skoro ludzie mogą utrzymać dystans społeczny w supermarketach, dlaczego nie mogliby tego robić w innych sklepach.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej na Downing Street, minister finansów powiedział jednak, że rząd nie stoi przed wyborem między zdrowiem obywateli i ratowaniem gospodarki, gdyż byłoby to działaniem samobójczym.

Odniósł się w ten sposób do spekulacji medialnych na temat rzekomych rozdźwięków w rządzie – zwłaszcza między nim a ministrem zdrowia Mattem Hancockiem – na temat tego, kiedy łagodzić wprowadzone środki.

We wtorek w Wielkiej Brytanii zmarło kolejne 778 osób z powodu koronawirusa. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 12107.

-
 
TAGI: Brytyjskie media sugerują, że szkoły podstawowe mogą zostać ponownie otwarte w maju.Według The Sun rząd jest pod rosnącą presją, aby znieść ograniczenia dla szkół podstawowych, a niektórzy ministrowie nalegają, aby uczniowie wrócili do klas już 11 maja.Szkoły w Wielkiej Brytanii zostały zamknięte 20 marca w ramach środków nadzwyczajnych w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.{jumi[*1]}Przegląd restrykcji dotyczących dystansu społecznego został odłożony na półkę na początku tego tygodnia, a minister spraw zagranicznych Dominic Raab zapewnił, że drakońskie restrykcje nie zostaną zniesione, dopóki nie będzie to całkowicie bezpieczne.Minister spraw zagranicznych Dominic Raab na konferencji prasowej powiedział: Nie spodziewamy się w tym momencie żadnych zmian w środkach obecnie obowiązujących i nie wprowadzimy innych, dopóki nie będziemy mieć pewności, że jest to możliwe i można je bezpiecznie wprowadzićWedług najnowszych nieoficjalnych doniesień Dominic Raab, zastępujący premiera, ma zamiar ogłosić, że restrykcje w Wielkiej Brytanii zostaną zachowane co najmniej do 7 maja.W rządzie jednak istnieje podział, jeden z ministrów miał powiedzieć The Telegraph, że rząd „powinien zacząć stopniowo znosić restrykcje”.{jumi[*11]}Według niego, szkoły podstawowe i nieistotne sklepy powinny zostać ponownie otwarte. Uważa, że skoro ludzie mogą utrzymać dystans społeczny w supermarketach, dlaczego nie mogliby tego robić w innych sklepach.Podczas wczorajszej konferencji prasowej na Downing Street, minister finansów powiedział jednak, że rząd nie stoi przed wyborem między zdrowiem obywateli i ratowaniem gospodarki, gdyż byłoby to działaniem samobójczym.Odniósł się w ten sposób do spekulacji medialnych na temat rzekomych rozdźwięków w rządzie – zwłaszcza między nim a ministrem zdrowia Mattem Hancockiem – na temat tego, kiedy łagodzić wprowadzone środki.We wtorek w Wielkiej Brytanii zmarło kolejne 778 osób z powodu koronawirusa. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 12107.