Wiadomości
Wczoraj w UK zmarło więcej osób niż w najgorszym dniu we Włoszech. Szczyt zgonów ma być za 10 dni. Restrykcje mogą potrwać do maja.
Brytyjskie media podają, że rząd przygotowuje się do przedłużenia restrykcji wprowadzonych w celu spowolnienia epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii.
Brytyjskie media podają, że rząd przygotowuje się do przedłużenia restrykcji wprowadzonych w celu spowolnienia epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii.
Doradcy rządu twierdzą, że szczyt pandemii koronawirusa nastąpi dopiero za dziesięć dni, dlatego wprowadzone restrykcje zostaną prawdopodobnie przedłużone do maja.
Wczoraj w Wielkiej Brytanii zmarło 938 osób w ciągu jednego dnia. Jest to większy wzrost w kraju i większy niż w najgorszym dniu epidemii we Włoszech, kiedy zmarło 919 osób.
Podczas środowej konferencji na Downing Street kanclerz Rishi Sunak odmówił podpowiedzi czy ograniczenia zostaną złagodzone.
Poinformował jednak, że w czwartek (dziś) odbędzie się spotkanie Cobry, pod przewodnictwem Dominica Raaba, w celu omówienia sytuacji.
Według doradców rządu najbardziej śmiertelnym dniem w kraju może być 18 kwietnia, co może oznaczać, że Brytyjczycy będą musieli pozostać w domach przynajmniej do następnego miesiąca.
Wcześniej Dominic Raab powiedział, że rząd jeszcze nie wie, kiedy zakończą się restrykcje wprowadzone w celu spowolnienia epidemii koronawirusa.
Przemawiając podczas wczorajszej codziennej konferencji prasowej, minister spraw zagranicznych powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby dokonać przeglądu obowiązujących środków dystansu społecznego.
Raab powiedział „kraj jeszcze nie jest na tym etapie” a najgorsze, co Wielka Brytania może teraz zrobić, to „zdjąć nogę z pedału”.
Ostatnia aktualizacja: czwartek, 09 kwietnia 2020 08:05
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Paryż wprowadził zakaz aktywności fizycznej poza domem w godzinach 10-19 | Czytaj następny artykuł: 39 ciał w ciężarówce. Kierowca przyznał się do zabójstwa 39 osób |
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza nowe zasady podatkowe. HMRC potwierdza nowe p…

Wieka Brytania: DWP wypłaca dodatek 187 GBP tygodniowo, niezależnie od d…

600 GBP wsparcia na rachunki i jedzenie. Gospodarstwa domowe w Anglii mo…

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący podróży

Supermarkety w Wielkiej Brytanii zapłacą za puste butelki i puszki. Nowe…

Miliony pracowników w Wielkiej Brytanii muszą działać. Zbliża się kluczo…

Wielka Brytania rozważa zakaz mediów społecznościowych dla dzieci poniże…
