Wiadomości
„Najbardziej niebezpiecznie jest na zewnątrz”. Dramatyczny apel lekarza z oddziału intensywnej terapii w Lombardii
Lekarze z oddziału intensywnej terapii w szpitalu San Gerardo w Monzie znajdują się na linii frontu walki z koronawirusem we Włoszech.
Lekarze z oddziału intensywnej terapii w szpitalu San Gerardo w Monzie znajdują się na linii frontu walki z koronawirusem we Włoszech.
Lombardia jest największym ogniskiem pandemii w Europie. Potwierdzono tam ponad 32 tys. przypadków zakażenia.
Medycy walczą o życie chorych na COVID-19 i apelują do wszystkich, aby nie opuszczali domów.
- Nie martwię się. To nie jest najniebezpieczniejsze miejsce, najbardziej niebezpiecznie jest na zewnątrz – podkreślił dr Giuseppe Foti.
Szpitalu San Gerardo zwiększył liczbę miejsc na oddziale intensywnej terapii z 25 do blisko 100.
Lekarze stasują się do rygorystycznych zasad zachowania bezpieczeństwa w obliczu pandemii.
Muszą przechodzić przez specjalistyczne śluzy, noszą po kilka maseczek oraz dbają, aby ich stroje ochronne były dezynfekowane po kontakcie z chorymi. Sami uważają, aby nie dotykać fartuchów w momencie zdejmowania.
We Włoszech potwierdzono blisko 75 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad 7,5 tys. osób, a wykurować udało się 9 tys.
Źródło:x-news
Ostatnia aktualizacja: czwartek, 26 marca 2020 10:43
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania: fala upałów potrwa dłużej. Met Office podało dokładny t…

Aldi wprowadza do sprzedaży tani klimatyzator za 15 GBP

Wielka Brytania ma poważny problem z migrantami. Zniknęło ponad 50 tys. …

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają średnio 473 GBP z HMRC

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami – oszuści stracą prawo jazdy

Pilny komunikat dla klientów supermarketów w Wielkiej Brytanii. Wycofano…

Miliony rodzin w UK zapłacą nawet 866 GBP miesięcznie więcej za kredyt h…
