Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Koronawirus: Policja w Birmingham będzie zatrzymywać samochody i sprawdzać, czy ludzie nie naruszają zaleceń rządu.

Koronawirus: Policja w Birmingham będzie zatrzymywać samochody i sprawdzać, czy ludzie nie naruszają zaleceń rządu.

Funkcjonariusze drogówki ostrzegli, że będą przeprowadzać kontrolę samochodów poruszających się po mieście.

Ma to związek z najnowszymi zaleceniami rządu, aby „pozostać w domu”, wprowadzonych w ramach walki z pandemią koronawirusa.


West Midlands Police poinformowała, że będzie zatrzymywać pojazdy, aby rozprawić się z każdym, kto złamie blokadę społeczną.

Brytyjski premier Boris Johnson wprowadził co najmniej trzytygodniową blokadę społeczną w związku z epidemią koronawirusa, apelując do Brytyjczyków o pozostanie w domu w celu powstrzymania pandemii koronawirusa, określając go „największym zagrożeniem od dekad”.

Brytyjczycy mogą wychodzić z domu tylko po zakupy, do lekarza, do pracy, która jest niezbędna i której nie można wykonywać zdalnie, a także raz dziennie na spacer lub by poćwiczyć na powietrzu — ogłosił premier Boris Johnson.


Zabronione zostaną też spotkania więcej niż dwóch osób, o ile nie mieszkają razem, a także wszystkie uroczystości jak chrzciny czy śluby, z wyjątkiem pogrzebów. Nieprzestrzeganie tych reguł będzie groziło karami.

W środę 25 marca West Midlands Police poinformowała na Twitterze: „Musisz pozostać w domu, bo to chroni naszą służbę zdrowia NHS i ratuje życie. Będziemy zatrzymywać ludzi i pojazdy, aby sprawdzić, czy Twoja podróż spełnia aktualne wytyczne. #Coronavirus #StayHomeSavesLives”.

Wednesday, 25 March 2020 09:16
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair zapowiedział, że z powodu koronawirusa prawdopodobnie odwoła wszystkie loty w kwietniu i maju
 Czytaj następny artykuł:
Koronawirus wstrzyma budowy w UK? Rząd wezawany do wstrzymania pracy we wszystkich nieistotnych działach gospodarki