Wiadomości
Bunty we włoskich więzieniach. Osadzeni podpalają cele, atakują strażników w proteście przeciwko zakazowi odwiedzin
Włoscy więźniowie i ich bliscy protestują przeciwko zakazowi odwiedzin, który został wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa we Włoszech.
Włoscy więźniowie i ich bliscy protestują przeciwko zakazowi odwiedzin, który został wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa we Włoszech.
W niedzielny (8.03) wieczór członkowie rodzin osadzonych w więzieniu Pagliarelli w Palermo zablokowali drogę przy placówce penitencjarnej.
W tym samym czasie, więźniowie zorganizowali bunt, podczas którego podpalali m.in. pościel, poduszki oraz papier.
W poniedziałek, kilkudziesięciu osadzonych w więzieniu San Vittore w Mediolanie weszło na dach placówki. Z kilku cel wydobywał się dym.
W nocy z niedzieli na poniedziałek podobne sceny miały miejsce w wielu innych włoskich więzieniach.
W Modenie zmarło sześciu więźniów, którzy najprawdopodobniej przedawkowali substancje uzależniające.
Według lokalnych mediów, udało się im je zdobyć w wyniku szturmu na ambulatorium.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania zaskoczona nowymi danymi: odnotowano wzrost powyżej prog…

Wielka Brytania zmienia zasady wjazdu. Od 25 lutego nowe przepisy dla po…

DWP wydaje pilne ostrzeżenie: od kwietnia 2026 tysiące osób stracą świad…

Moneta o nominale 50 pensów warta 125 funtów. Sprawdź, czy masz ją w por…

Wielka Brytania wycofuje się z obowiązkowego Digital ID. Starmer zalicza…

Rockowa rozgrzewka przed Finałem WOŚP w Birmingham!

Wielka Brytania szykuje największą rozbudowę farm wiatrowych. Rachunki z…
