Wiadomości
26 zabitych, 57 rannych w Tajlandii. Żołnierz otworzył ogień do cywilów
Co najmniej 26 osób zginęło, a 57 zostało rannych w strzelaninie w północno-wschodniej Tajlandii.
Ogień do przypadkowych osób otworzył żołnierz.
Najpierw zaczął strzelać do ludzi na ulicy. Następnie wziął zakładników w jednym z centrów handlowych.
W trwającej kilka godzin policyjnej akcji napastnik został zastrzelony.
Policji udało się zidentyfikować napastnika. Okazało się, że nazywa się Jakapanth Thomma i posiada stopień sierżanta.
Mężczyzna po kłótni ze swoim dowódcą, zastrzelił go, odebrał broń i wojskowy samochód, a następnie udał się do centrum handlowego „Terminal 21”.
Jak przekazał premier Tajlandii, zabity żołnierz miał mieć żal za to, że został oszukany na transakcji dotyczącej gruntów.
Policji udało się zidentyfikować napastnika. Okazało się, że nazywa się Jakapanth Thomma i posiada stopień sierżanta. Mężczyzna po kłótni ze swoim dowódcą, zastrzelił go, odebrał broń i wojskowy samochód, a następnie udał się do centrum handlowego „Terminal 21”.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: od dziś ogromne zmiany w podróżach do UE. Co warto wied…
Zmiana czasu na zimowy w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w…
Panika na lotnisku w Krakowie. Pasażerowie Ryanair uciekali po zjeżdżaln…
Zatrzymanie w sprawie brutalnego morderstwa Polaka w Wielkiej Brytanii. …
Wielka Brytania: ogromne opóźnienia na granicy z Francją. Nowe kontrole …
Nastolatek ugodzony nożem w centrum Birmingham. Policja apeluje o unikan…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać średnio po 700 GBP r…