Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Polski kierowca ciężarówki był tak pijany, że wypadł z kabiny na autostradę M6

Polski kierowca ciężarówki był tak pijany, że wypadł z kabiny na autostradę M6

Polak kierujący ciężarówką był tak pijany, że wypadł z kabiny pod nadjeżdżające samochody na autostradzie M6.

Do zdarzenia doszło w pobliżu Coventry w sobotę 11 stycznia. Początkowo sądzono, że Polak doznał zatrzymania akcji serca.

Na miejsce przyjechała policja i karetka pogotowia. Na autostradzie wstrzymano ruch pojazdów, a lekarze przebadali kierowcę.


Szybko jednak stało się jasne, że Polak nie doznał zatrzymania akcji serca, tylko był pijany.

31-letni Paweł Kwik z Wojsławic został aresztowany pod zarzutem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i przewieziony do Leamington, gdzie stwierdzono, że trzykrotnie przekroczył dozwoloną ilość alkoholu, z którą można usiąść za kierownicą.

Wczoraj mężczyzna pojawił się w sądzie w Leamington, gdzie przyznał się do winy i został ukarany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Polak otrzymał 22-miesieczny zakaz prowadzenia pojazdów, został również ukarany grzywną w wysokości 416 funtów, oraz kosztami postępowania karnego w wysokości 135 funtów. Mężczyzna musi również wpłacić 41 funtów na fundusz ofiar.


Inspektor Jem Mountford z policji w Warwickshire powiedział: "Na szczeście nikt nie został zabity ani poważnie ranny w wyniku tego incydentu".

"Paweł prawie trzykrotnie przekroczył dozwolony limit alkoholu. Zaryzykował nie tylko swoje życie, ale także życie innych osób korzystających z autostrady M6".

"Kilku innych kierowców narażało się na niebezpieczeństwo, zatrzymując pojazdy na pasie awaryjnym autostrady, aby pomóc temu człowiekowi".

Tuesday, 14 January 2020 09:16
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie, w którym popiera decyzję Harry'ego i Meghan
 Czytaj następny artykuł:
Polak zamordowany w Crewe – 2 osoby aresztowane i zwolnione za kaucją