Wiadomości
Nigel Farage: Większość Polaków chce opuszczenia UE
Nigel Farage, lider Partii Brexit i jeden z głównych orędowników opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię uważa, że większość Polaków też chciałoby opuszczenia Wspólnoty.
Nigel Farage, lider Partii Brexit i jeden z głównych orędowników opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię uważa, że większość Polaków też chciałoby opuszczenia Wspólnoty.
Farage napisał na Twitterze, że więcej Polaków chciałoby, żeby Polska opuściła UE niż żeby w niej pozostała.
Opiera się przy tym na badaniach Eurobarometru organizowanych przez Dyrekcję Generalną ds. Komunikacji Społecznej przy KE.
Problem w tym, że Farage interpretuje wyniki badania w zły sposób.
Pytanie w przeprowadzonym badaniu brzmiało „Czy mój kraj lepiej poradziłby sobie w przyszłości poza UE?”. I na tak zadane pytanie, 47 procent Polaków odpowiedziała twierdząco, przecząco 45 proc., a 8 proc. nie ma zdania.
Tymczasem na pytanie: „gdyby dziś obywało się referendum ws. członkostwa mojego kraju w UE, jak byś zagłosował/zagłosowała?” aż 76 proc. respondentów z Polski głosowałoby za pozostaniem w Unii.
Tylko dziewięć proc. chciałoby Polski poza strukturami unijnymi.
piątek, 20 grudnia 2019 14:23
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania alarmuje: osoby odchodzące na emeryturę w 2050 roku będą…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla 35 milionów pracowników – H…
Piękna nadmorska wioska w Wielkiej Brytanii z 24-kilometrową plażą i naj…
Wielka Brytania wprowadza zakaz podróży do 31 krajów – pełna lista zakaz…
Tysiące rodzin w UK otrzyma bony o wartości 180 GBP do supermarketów
Wielka Brytania szykuje się na rekordowe upały – temperatury sięgną 34°…
Anglia wprowadza obowiązkowe wodomierze dla tysięcy gospodarstw domowych