Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Morderca, który walczył z terrorystą na London Bridge, otrzymał groźby śmierci i został przeniesiony do zamkniętego więzienia
Morderca, który walczył z terrorystą na London Bridge, otrzymał groźby śmierci i został przeniesiony do zamkniętego więzienia

Morderca, który walczył z terrorystą na London Bridge, został przeniesiony do zamkniętego zakładu karnego po tym, jak grożono mu śmiercią.

42-letni James Ford, który odsiaduje wyrok dożywocia za 21-letniej Amandy Champion w 2003 roku, został przeniesiony z otwartego więzienia w Standford Hill do zamkniętego zakładu karnego.

Wśród ludzi, którzy skonfrontowali się z terrorystą z London Bridge, Usmanem Khanem, byli też byli więźniowie uczestniczący w programie resocjalizacyjnym w Fishmongers 'Hall.


Jednym z nich był 42-letni James Ford skazany za zabicie młodej kobiety.

Ford zamordował Amandę Champion, która miała zaledwie 21 lat. W 2004 roku został skazany na dożywocie z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 15 latach.

Mężczyzna został zwolniony z więzienia, aby wziąć dział w programie resocjalizacyjnym Instytutu Kryminologii - Learning Together.

Mężczyzna widząc co się dzieje, podbiegł do terrorysty i stanął w obronie kobiety. Według świadków jego działania podczas ataku prawdopodobnie uratowały jej życie.

Mężczyzna został okrzyknięty bohaterem, jednak rodzina dziewczyny, którą zamordował przed laty, nie uważa, że jest on bohaterem, a nawet wręcz przeciwnie.

Rodzina Amandy Champion wyraziła zaniepokojenie, że mężczyzna został zwolniony z więzienia bez wcześniejszego poinformowania krewnych jego ofiary.


Rodzina Amandy przypomina, że została ona uduszona i poderżnięto jej gardło na nieużytkach w pobliżu jej domu w Ashford w hrabstwie Kent w lipcu 2003 roku.

James Ford po zamachu zaczął otrzymywać groźby śmierci, bo ujawniono, że jest mordercą. Niektórzy mówią, że powinien zginąć za to, co zrobił.

Ze względu na te groźby właśnie postanowiono go przenieść do zamkniętego zakładu karnego Elmley Prison.

- Kierownictwo więzienia podjęło decyzję, że najlepsze będzie przeniesienie go. Ze względu na jego bezpieczeństwo zmieniliśmy więzienie na kilka tygodni. Potem wróci do Standford Hill – powiedział jeden z pracowników więziennych.


Zgodnie z wyrokiem James Ford może zostać zwolniony z więzienia jesienią 2020 roku, jeśli będzie uczestniczył w programie resocjalizacji.

Do ataku nożownika na Moście Londyńskim doszło w piątek. Sprawca - uzbrojony w sporej wielkości nóż i z przyczepionymi do ubrania atrapami ładunków wybuchowych - został powstrzymany przez przechodniów, którzy odebrali mu broń.

W sumie zginęły dwie przypadkowe osoby - kobieta i mężczyzna, a trzy - mężczyzna i dwie kobiety - zostały ranne.

Napastnik, został zastrzelony przez interweniującego policjanta.

Monday, 09 December 2019 17:08
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Czteroletni chłopiec spał na podłodze w szpitalu, ponieważ nie było wolnych łóżek
  Czytaj następny artykuł:
Wybuch wulkanu w Nowej Zelandii. Co najmniej 5 osób nie żyje