Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Polak, który zamordował sąsiada zmienił wizerunek i przez lata ukrywał się w UK. Grozi mu dożywocie
Polak, który zamordował sąsiada zmienił wizerunek i przez lata ukrywał się w UK. Grozi mu dożywocie

Polak, któremu grozi dożywocie za zabójstwo popełnione w 2012 roku w Toruniu przez lata ukrywał się w Wielkiej Brytanii.

Sławomira B, zatrzymała brytyjska policja w Leicester.


Mężczyzna został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i przetransportowany do Polski. Polski sąd zdecydował o aresztowaniu 42-latka na trzy miesiące.

Sławomirowi B. grozi nawet dożywocie - poinformował mł. asp. Wojciech Chrostowski z komendy miejskiej policji w Toruniu.

Do zabójstwa 48-letniego mieszkańca Torunia doszło w lutym 2012 r. Zwłoki zostały znalezione przez przypadkowe osoby miesiąc po zbrodni.

Wówczas jako możliwego sprawcę wytypowano Sławomira B. – Śledczy ustalili, że do zbrodni doszło 19 lutego 2012 r. 35-letni wówczas podejrzany dzień po zdarzeniu opuścił kraj z obawy przed grożącą odpowiedzialnością karną.


- Toruński sąd wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Wydano za nim list gończy. Funkcjonariusze podejrzewali, że Sławomir B. może przebywać za granicą. W związku z tym wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania - przypomina mł. asp. Chrostowski.

Poszukiwany zmienił swój wizerunek i posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi. Mimo tego został on zatrzymany w Leicester w Wielkiej Brytanii.

Monday, 09 December 2019 12:44
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Huragan Atiyah sieje spustoszenie na Wyspach. W Irlandii fale wciągnęły samochód do morza
  Czytaj następny artykuł:
Zagrożenie bombowe w samolocie EasyJet z Krakowa